بهترین نقاط کوه‌ نوردی در جهان

معرفی بهترین نقاط کوه‌ نوردی در جهان :

قله خویتن در مغولستان

یکی از دیدنی‌ترین مناظر کشور مغولستان کوه خوی تن با ۴۳۷۴ متر ارتفاع می باشد که با سفر به این منطقه لذت کوه نوردی را در نقاطی بکر تجربه خواهید کرد .

 

کلیمانجارو در تانزانیا

قله کلیمانجارو در تانزانیا با ارتفاعی ۵۸۹۹ متری بلندترین کوه قاره آفریقا می باشد که می‌توانید از چند مسیر مختلف به قله آن برسید البته رسیدن به بالاترین نقطه این کوه کاری بسیار دشوار ولی پر هیجان است. طبیعت جنگلی این منطقه صعود را لذت بخش تر می کند .

 

آندس در پرو

رشته کوه آندس در پرو با بلندترین قله با ارتفاع ۶۹۶۲ متر بلندترین رشته کوه جهان محسوب می شود و وسعت آن به حدی است که این رشته کوه از چندین کشور مختلف و از چندین ناحیه آب و هوایی متفاوت عبور کرده است و در برگیرنده مناطق بیابانی تا جنگل‌های انبوه می باشد .

 

کوه اورست در نپال

بلندترین کوه جهان قله اورست با ارتفاعی ۸۸۵۶ متری می باشد که دستی یابی به بلندترین نقطه این کوه یکی از بزرگ‌ترین اهداف کوه‌نوردان در سراسر جهان بوده و تا کنون بیش از ۲ هزار نفر موفق شده‌اند تا به این هدف دست یابند.

 

اترهورن در سوئیس

در ارتفاعات آلپ سوئیس  اترهورن واقع شده که این کوه هرمی شکل شناخته‌ترین قله اروپا می باشد .

 

کوه البروس در روسیه

کوه آلبروس با ۵۶۴۲ متر ارتفاع در میان اروپا و آسیا واقع شده که علاوه بر مناظر طبیعی فوق‌العاده زیبا بومیان چند فرهنگی جاذبه دیگری برای سفر به این منطقه هستند .

 

کوه های Cilaltépetl and Iztaccíhuatl  در مکزیک

با فاصله ای ۱۲۰۰ کیلومتری از آمریکا و در قلب کشور مکزیک دو قله آتش فشانی Cilaltépetl and Iztaccíhuatl  با ارتفاع های ۵۶۱۴ متر و ۵۲۳۳ متر واقع شده اند .

 

دنالی در آلاسکا

بلندترین کوه آمریکای شمالی با ارتفاعی ۶۱۹۴ متری کوه عظیم دنالی در آلاسکا می باشد و بیشترین تفاوت ارتفاع در جهان با اختلاف ارتفاع پایین‌ترین نقطه ۵۴۹۰ متر تا قله را از آن خود کرده است .

 

 آناپرنا در نپال

تعدادی از بلندترین کوه های جهان در آناپرنا در نپال یافت می شوند و کوه معروف تورانگ لا نیز با ۵۳۶۸ متر ارتفاع در همین منطقه واقع شده است. از نظر تنوع اجتماعی و طبیعی منطقه آناپرنا نپال بی نظیر است .

 

دماوند در ایران

تعدادی از زیباترین قله‌ها در رشته کوه دماوند جای گرفته اند و معروف‌ترین قله های ایران یک کوه آتش فشانی است که ۵۷۹۵ متر ارتفاع دارد . از صعود به این قله و تماشای منظره ای بی نظیر لذت ببرید .

 

مطالب مرتبط