سفرهای تابستانی

اگر قصد سفر در تابستان دارید حتما این پست را مطالعه کنید,زیرا این تجربه کسانی می باشد که بیشتر از ده سال سفرهای تابستانی دارند.

شما می توانید با رعایت این نکات در سفر ,سفر راحت تری داشته باشید.

۱-لیستی تهیه کنید

همیشه شما قبل از مسافرت وسایل مورد نیاز و نکاتی مهم در زهن شما تجسم می شود,شما باید آنها را یادداشت کنید تا در هنگام سفر با نگاهی به لیست چیزی را فراموش نکنید,زیرا در زمان رفتن به سفر ذهن شما در گیر مسائل می شود و حتی چیزهای مهم را فراموش می کنید.

۲-انعطاف­ پذیر باشید

وقتی در هنگام سفر مشکلی پیش می آید ,مثلا ساعت رفتن شما به تاخیر می افتد یا مرخصی شما یک روز جا به جا می شود,شما سعی کنید ناراحت نشوید و خودتون را کنترل کنید.

۳-چند جمله رایج از زبان محلی را یاد بگیرید

یکی از نکاتی که خیلی این روزها در مسافرت های داخل کشور مهم می باشد ,بلد بودن چند جمله محلی اون شهر می باشد.یکی از ترفند هایی که شما می توانید در هنگام خرید هم از آن برای تخفیف گرفتن استفاده کنید.

۴-باتری اضافه برای دوربین

همیشه هنگام سفر یک یا دو باطری اضافه را همراه خود داشته باشید,زیرا در بعضی مواقع نیاز می شود.

۵-از مدارک مهم خود کپی تهیه کنید

۶- از افراد محلی کمک بگیرید

در هنگام سفر به شهر ها شما می توانید از افراد محلی کمک بگیرید ,مثلا برای پیدا کردن بهترین رستوران های یک شهر می توان از افراد محلی آن شهر کمک گرفت.

۷-قبل از اینکه از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید در مورد قیمت آنها پرس و جو کنید.

۸-از ضدآفتاب استفاده کنید

اگر شما از ضد آفتاب استفاده می کنید و مارک خاصی همیشه استفاده میکنید ,یک زاپاس همراه خود داشته باشید.چون در هر شهر مارکی که شما استفاده می کنید وجود نداشته باشد هر چند برند خاص و معروف باشد.

۹-ذهن تان را باز نگه دارید

اگر سنت های مردم شهر ها با شما سازگار نبود,مودب باشید و آنها را مسخره نکنید.

۱۰-وسایل شخصیتان را چند قسمت کنید

با جدا کردن وسایل شخصی باعث می شود اگر یکی از چمدان های شما گم شد,در یکی دیگر از چمدان ها لباس داشته باشید,یا اینکه در یکی از چمدان های شما چیزی مانند لوازم آرایشی مثل روغن سر باشد و در اثر فشار روی لباس های شما بریزد و لکه بگیرید در چمدان دیگر لباس داشته باشید.

۱۱-در انتخاب لباس دقت داشته باشید

اگر شما به یکی از شهر جنوب قصد سفر دارید از همراه داشتن لباس های مشکی خود داری کنید زیرا در هوای گرم و شرجی جنوب با لباس مشکی بسیار گرم می باشد.

مطالب مرتبط