جاذبه های دیدنی اسپانیا

بارسلونا دومین شهر اسپانیا و یکی از توریستی ترین مناطق با تعداد زیادی بازدید کننده را داراست.قدمت شهر بارسلون به قرن اول ميلادي بازمي‌گردد كه توسط اقوام كارتاژ پايه‌گذاري شد و در دوران فتح اندلس، اين شهر نيز شاهد لشگركشي‌هاي مسلمانان بود. مسلمانان اين شهر را «برشلونه» يا «برشنونه» مي‌‌ناميدند كه برگرفته از نام لاتين «بارسينونا» بود. در آن دوران اين شهر به خاطر فراواني گندم، حبوبات و عسل معروف بود و از سواحل آن مرواريد به دست مي‌‌آمد به همين دليل محل تاخت و تاز يونانيان بوده و در قرون وسطي نام «بارسلونا» را يونانيان بر اين محل گذاشتند. شهر بارسلون هم‌اكنون نيز يكي از غني‌ترين شهرهاي اسپانيا از لحاظ فرهنگي و مراكز مهم بازرگاني و صنعتي است.اين شهر بندري مركز استان بارسلون و ناحيه خودمختار كاتالونيا و پس از مادريد، مهمترین شهراسپانیاست. بارسلون همان‌ است که از یک شهر اروپایی انتظار دارید؛ دریا و ساحل، رستوران‌ها و کافه‌هایی که تا پاسی از شب گذشته بازند، خیابان‌های پر توریست، آثار دیدنی و موزه‌ها، آثار معماری معروف، خرید و تفریح.تنها مشکلی که در اسپانیا خواهید داشت انتخاب بین این همه مکان دیدنی در اسپانیا می باشد.

موزه پیکاسو:

یکی از بزرگترین مجموعه‌های موجود از آثار پابلو پیکاسو هنرمند قرن بیستم اسپانیا است. این موزه یکی از محبوب‌ترین و پربازدیدترین موزه‌های بارسلون می‌باشد و از پنج ساختمان کنار هم متعلق به قرون وسطی تشکیل شده است.

موزه میرو :

این موزه نگهدارنده آثار هنرهای معاصر و هنرمندی به نام خوآن میرو است. خوان میرو، نقاش، مجسمه ساز و سفالگر اسپانیایی میباشد که در سال ۱۹۸۳ میلادی چشم از دنیا گشود. در این موزه بیش از هزاران آثار هنری زیبا از این هنرمند در معرض دید است و بیشتر آنها در سبک سورئالیسم، فوویسم، کوبیسم و انتزاعی میباشند. بیشترین مجسمه ها و نقاشی های این هنرمند در موزه میرو جمع آوری شده اند و برخی از آنها تا چند میلیون دلار نیز قیمت گذاری شده اند. ساختمان موزه نیز خود به تنهایی جزو زیبا و دیدنی موزه محسوب میشود. معماری این موزه که  به نوعی تلفیق بین معماری مدرن و کلاسیک میباشد، بازدیدکننده را مسحور خود میکند.

 

 

 

 

 

اکواریوم بارسلونا :
آکواریوم بارسلونا یکی دیگر از جاذبه های توریستی بارسلونا از مشهورترین و بزرگ ترین آکواریوم های جهان است. این آکواريوم بزرگ از ۳۵ آکواريوم مجزا تشکيل شده است و حدود ۱۱ هزار نوع و ۴۵۰ گونه مختلف از ماهي ها و جانوران آبزي در آن زندگي مي کنند. در اين آکواريوم انواع حيوانات و جانوران آبزي زندگی میکنند. جذابيت آن اين است که مردم مي توانند وارد تونل هاي شيشه اي آکواريوم بشوند و از نزديک اين ماهي ها و جانوران را تماشا کنند. تنوع گونه هاي مختلف موجودات يکي از دلايل شهرت آن در جهان است. این آکواریوم یکی از بهترین دیدنیهای بارسلونا و جاذبه های گردشگری اسپانیاست.

 

صومعه پادشاهی لاانکارناسیون مادرید :
صومعه لاانکارناسیون که در شهر مادرید (پایتخت اسپانیا) واقع شده است، یکی از شاهکارهای هنر معماری اسپانیاست که حدود ۴۰۰ سال قدمت دارد. ملکه مارگارت همسر فیلیبس سوم اسپانیا دستور ساخت این بنا را که متعلق به بانوان نجیب این شهر بود در قرن ۱۷صادر کرد.دیوار ها و پیکرتراشی های این بنا بسیار زیبا و تماشای است و ان را به پرستشگاهی مهم در این شهر تبدیل کرده است.معمارفرای البرتودلامارده دیوس که ان را بین سالهای ۱۶۱۱تا۱۶۱۶ با سردری بسیار ساده ساخته است.

 

پارک بوئن ریترو مادرید :
پارک بوئن ریترو نیز در مادرید از جذابیت بالایی برخوردار است مخصوصاً روزهای یکشنبه که شهروندان زیادی به این پارک بزرگ سری میزنند فضای آن دیدنی تر هم می شود. این پارک که ۱۰۴کیلومتر مربع مساحت داردبزرگترین پارک مادرید محسوب می شود و در همسایگی موزه پرادو قرار دارد.

 

کلیسای ساگرادافامیلا :
ساگرادا فامیلیا به معنی خانوادهٔ مقدس، کلیسایی در شهر بارسلون است که علاوه بر مکان مذهبی بودن، از جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود.
این کلیسای کاتولیک از سال ۱۸۸۲ میلادی در حال ساخت بوده و پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۶ ساخت آن تمام نخواهد شد.این کلیسا را آنتونیو گائودی (۱۸۲۸-۱۹۲۶) معمار مشهور اسپانیایی طراحی کرد که ۱۵ سال آخر عمرش را صرف تکمیل این کلیسا نمود.

سواحل بارسلونا :
سواحل بارسلونا جز زیباترین سواحل دنیا شناخته می شود. با توجه به نشنال جئوگرافیک، ساحل  شماره ۱ در جهان است. سواحل بارسلونا برای استراحت در یک بعدازظهر تابستانی بسیار لذت بخش است.

بارسلونا دومين شهر پر جمعيت در اسپانيا منطقه کاتالونيا است. بارسلون از مهمترين بنادر اروپا در درياي مديترانه است. اين شهر يکي از مراکز فرهنگي اسپانيا و اروپاست و به نوعي قلب موسيقي زنده و تئاتر در اين شهر همواره در تپش است. بارسلونا در ساحل شمال شرقي مديترانه واقع شده است و بعد از پاريس و لندن، سومين شهر گردشگري اروپا است. تقريبا همه اطراف اين شهر را دريا و رودخانه تشکيل داده است و مي توان به آن لقب ساحلي داد.

مطالب مرتبط