سوغات فجیره، امارات

یکی از شهرهای تاریخی و ارام برای گردش فجیره می باشد.فجیره شهر شیخ نشین هفت‌گانه‌ی امارات متحده‌ی عربی است. یکی از مناطق مهم و باستانی امارات متحده عربی در این اماره واقع است.

فجیره دارای آثار تاریخی متعددی می باشد که روزانه گردشگران زیادی به خود جذب می کند.یکی دیگر از خوبی های فجیره برای گردشگران که قصد سفر به این شهر دارند,امکانات توریستی که روز به روز در حال پیشرفت می باشد ,باعث جذب توریست شده است.

ما در این پست قصد داریم سوغاتی های معروف و بومی فجیره را برای شما معرفی کنیم,فجیره دارای مراکز خرید مدرن و همچنین بازارهای سنتی دارد .با ما همراه همراه باشید تا برای شما سوغاتی های این شهر ارام و تاریخی معروفی کنیم.

بافته‌های سنتی

شما برای خرید بافته های سنتی فجیره باید به بازار های سنتی این شهر بروید,بافته هایی که از جنس برگ نخل، ساقه‌های گیاهان و پوست حیوانات برای تهیه ی محصولات مختلف مثل چادر، لباس و ظرف نگهداری آب و خرما می باشد.

این محصولات بومی بسیار زیبا می باشند که یک سوغاتی بیاد ماندنی از این شهر برای شما می باشد,همچنین این بافته‌های سنتی و زیبا تماما کار دست هستند و امروزه آن را با کاربردهای جدید دنیای امروز، تطبیق داده‌اند.

سوغاتی‌های عربی

یکی از سوغاتی های خاص امارات عربی ,فنجان‌ها و قوری مخصوص قهوه‌ی عربی است که به سمبل مهمان‌نوازی اهالی امارات معروف می باشد.فنجان ها در طرح های بسیار زیبا که به عنوان وسیله‌ی تزیینی هم به فروش می‌رسد.

همچنین سوغاتی های دیگر که بسیار فروش دارد در فجیره و امارات ,تسبیح‌های رنگارنگ از جنس‌های مختلف است.قایق های کوچیک چوبی بسیار زیبا در مغازه های به عنوان سوغاتی فجیره به فروش می رسد که بسیار سوغاتی بیاد ماندنی می باشد.چفیه های عربی به نام غتره که نمادی از پوشش عرب‌های منطقه‌ی خاورمیانه هم از سوغاتی های خاص امارات به شمار می رود.

خرما، شکلات و شیرینی

خرما امارات که تنوع بسیار زیادی دارد و آن را در هر بازار و فروشگاهی می‌توانید به عنوان سوغاتی خریداری کنید از محصولات بومی این شهر می باشد.یکی از سوغاتی های بسیار خوشمزه و لوکس ,نوعی شکلات است که در دبی با شیر شتر تهیه می‌کنند بسیار معروف می باشد.

عطرهای عربی

یکی دیگر از سوغاتی های لوکس امارات و فجیره,عطر های عربی می باشد عطر های عربی با ترکیبی از عطرها و رایحه‌های مدرن نیز تولید می‌شود تا همه ی سلیقه های پسند داشته باشند.همچنین شیشه های سنتی عطر ها هم زیبایی خاصی دارد که سوغاتی را کامل تر می کند.

ادویه و خشکبار

اگر به بازار های سنتی این شهر سر بزنید,می بینید که غرفه‌های زیادی در این بازارها به فروش ادویه‌جات و خشکبار اختصاص دارند. ادویه های مخصوص که در این بازار ها بفروش می رسند بسیار معطر و عالی می باشند.ادویه ها سوغاتی های خوبی برای علاقه مندان به آشپزی می باشد.

مطالب مرتبط