راهنمای سفر به سنگاپور

سنگاپور در واقع یک کشور-شهر است که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و پایتخت آن سنگاپور می باشد. سنگاپور در جنوب شبه جزیره ی مالایا قرار گرفته است و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیاست. زبان رایج مردم سنگاپور انگلیسی و مالایی است و واحد پولی آن دلار است. +۴:۳۰  اختلاف ساعت با ایران دارد. سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد و کشوری ثروتمند و مدرن است. همسایه های سنگاپور کشورهای مالزی و اندونزی هستند. در گذشته منطقه ی سنگاپور فقط یک منطقه ی ماهیگیری بود اما پس از حضور کشورهای اروپایی در این منطقه ، تبدیل به یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان شد.

 

راهنمای سفر یه سنگاپور از تعدادی جزیره تشکیل شده که در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از ۳ کشور-شهر مستقل کنونی در جهان می باشد. سنگاپور از زمان استقلال خود یعنی سال ۱۹۶۵ به یکی از پر رونق ترین کشورهای جهان تبدیل شده و یکی از پرترافیک ترین بندرهای دنیاست. ینگاپور منابع معدنی چندانی ندارد و اقتصاد آن که مبتنی بر بخش خدمات و صنعت است ، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده است. سنگاپور هم اکنون چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا و دومین بازار بزرگ قمار و کازینو و سومین مرکز پالایش نفت در دنیاست.

 

آب و هوای سنگاپور چگونه است ؟

آب و هوای کشور سنگاپور گرم و مرطوب است و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از ۲۳۴۰ میلیمتر می‌رسد. سنگاپور ۱۳۷ کیلومتر بالاتر از خط استوا قرار دارد و همواره گرم است. به جای تنوع فصل ها در سنگاپور چندماه از سال هستند که به اندازه ی سایر ماه ها گرم نیستند و تنها میزان بارندگی در ماه های مختلف متغیر است. سنگاپور در میان دو جبهه باد موسمی قرار گرفته ، بادهای موسمی شمال شرقی از اوائل نوامبر شروع شده و تا اواسط مارس ادامه دارند.بیشترین بارش بین ماه های نوامبر و ژانویه صورت می گیرد که اغلب بصورت بارش های شدید ولی کوتاه می باشد. باد های موسمی جنوب غربی نیز در ماه های ژوئن تا سپتامبر می وزند. در این بازه زمانی دما بالاتر و بارش بسیار کمتر است. میانگین دمای روزانه در سنگاپور ۲۷ درجه سانتی گراد و ۳۱ درجه در بعد از ظهرها و ۲۴ درجه در هنگام طلوع است. رطوبت هوا گاهی تا نزدیک ۹۰ درصد در شب ها و اوائل صبح هم می رسد و در بهترین حالت به ۶۰ درصد می باشد.

 

بهترین زمان سفر به سنگاپور چه زمانی است ؟

بدلیل مسافرت های تجاری سنگاپور در تمام سال مقصد تاجران است. البته در ماه های جولای و آگوست بازار سفرهای تجاری کساد شده و سفرهای تفریحی رونق بیشتری می یابد. اوج سفرهای پاییزی به سنگاپور در فاصله ماه های دسامبر و ژوئن است و با پایان یافتن جشن های سال نو چینی از حجم سفرها کاسته می شود.

قوانین مربوط به کشیدن سیگار در سنگاپور چگونه است ؟

سیگار کشیدن در اماکن عمومی همانند سینماها و سالن های تئاتر، مراکز خرید، دفاتر دولتی، ایستگاه های تاکسی و اتوبوس ها و آسانسورها ممنوع است. البته در برخی فضاها مثل رستوران ها و مراکز تفریحی کشیدن سیگار موردی ندارد.

 

ساعات کار اداری در سنگاپور چگونه است ؟

ساعات کار مراکز تجاری دوشنبه ها تا شنبه ها از ۱۰ صبح تا ۹ شب بصورت یکسره است. بانک ها نیز از ۹:۳۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر در روزهای دوشنبه تا جمعه مشغول بکارند. رستوران ها در زمان ناهار از ۱۱ تا ۲:۳۰ و برای شام از حدود ۶ بعد از ظهر تا ۱۰ شب باز هستند. ادارات دولتی از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر دوشنبه ها جمعه ها و از ۹ صبح تا ۱ بعد از ظهر شنبه ها کار می کنند.

خدمات پزشکی در سنگاپور چگونه انجام می شود ؟

در تمامی هتل ها پزشک عمومی مسلط به زبان انگلیسی مقیم وجود دارد. اگر به خدمات بیمارستانی نیاز داشتید، بیمارستان Mount Elizabeth در مرکز شهر جنب جاده Orchard و بیمارستان عمومی سنگاپور آماده ارائه خدمات به شما هستند.

میزان مالیات در سنگاپور چقدر است ؟

بسیاری از هتل ها و رستوران ها ۷ درصد مالیات و ۱۰ درصد حق سرویس می گیرند.

 

میزان انعام در بخش های مختلف سنگاپور چقدر است ؟

میزانی انعام در صورتحساب اغلب رستوران ها و هتل ها لحاظ می گردد. در مواقعی که برخی گارسون ها و کارگران هتل انتظار انعام را دارند که در این مواقع ۲ سنت سنگاپور کافی است.

وضعیت آب لوله  کشی در سنگاپور چگونه است ؟

آب لوله کشی سنگاپور استاندارد سازمان بهداشت جهانی را دارد و قابل شرب است.

وضعیت سرویس های بهداشتی در سنگاپور چگونه است ؟

سرویس های بهداشتی عمومی که در مراکز خرید، هتل ها و ساختمان های عمومی قرار دارند ، تمیز و امن هستند. سرویس های بهداشتی رستوران های کوچک ممکن است تمیز نباشند. در برخی مکان ها شما باید برای استفاده از سرویس بهداشتی هزینه ای را پرداخت کنید که معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ سنت سنگاپور می باشد.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. محمد گفت:

    سلام ببخشید دستشویی های سنگاپور امکان طهارت با آب دارد؟یعنی اینکه شلنگ دارد یا مثل یک سری دستشویی ساخت ژاپن که بعد از اجابت مزاج شستشو میدهند با آب هرچند شلنگ وجود ندارد در ژاپن البته معذرت میخوام میپرسما ولی چون من با همین سیستم ایران هم کلی حالت وسواس دارم چه رسد که کلاً شلنگ نباشه که دیگه نمیشه دیوونه میشم