سفر به جزایر سیشل

اگر قصد سفر و ماه عسل را دارید ما برای شما سیشل پیشنهاد میکنیم,این مجمع الجزایر سیشل مروارید اقیانوس هند یکی از دیدنی ترین مکان ها می باشد به قول معروف شبیه به بهشت می باشد ,اگر عکس های روی کاتولوگ ها می بینید که ساحل زیبا همراه با شن های سپید می باشد این مکان هم (سیشل)به این واقعیت نزدیک می باشد.

در این منطقه دیدنی که با ارزان ترین قیمت هم می شود به این سفر رفت شما تفریحات زیادی از جمله پیاده روی در جنگل و ساحل، گشت با قایق، شیرجه و غواصی و همچنین برنامه های گشت پارک های دریایی و اماکن حفاظت شده ی طبیعی که انواع حیوانات بومی دیده می شود.

سیشل که در غرب اقیانوس هند می باشد تشکیل شده است از جزیره های کوچک که تعداد آنها به  ۱۱۵ جزیرۀ گرانیتی و مرجانی می باشد این جزیره ها که  آب و هوایی انها بین گرم و سرد می باشد یعنی گرم و مطلوب بوده و سرد نمی شود که بدن را بلرزاند .

سیشل دو مکان دارد که در سازمان جهانی یونسکو ثبت شده است این دو مکان تفریحی و طبعیی گردشگری دره ی وَله دُ مِۀ افسانه ای که در جزیرۀ پراسلان می باشد که این جزیره دارای درخت های زیادی از نارگیل می باشد ,درخت های کهنه که پر از نارگیل می باشد ,و دومین مکان هم بزرگترین جزیرۀ مرجانی می باشد که بسیار دیدنی و زیبا می باشد.

مردم سیشل که از قوم های زیادی تشکیل شده ماننده برده های آزاد شده، شهروندان اروپایی، تبعیدی های سیاسی، ماجراجویان، تاجران فارس، عرب، چینی و هندی و اغلب گویش آنها انگلیسی و فرانسه، می باشد البته زبان المانی را هم به راحتی صحبت می کنند.

مذهب اول مردم سیشل هم کاتولیک روم است که مسیحیایان و اقلیت های دیگر هم در کنار هم مانند مسلمانان و هندوها و بهاییان در کنار هم زندگی می کنند.

تفریحات سیشل زیاد و متنوع می باشد که برای شما معرفی میکنیم تا برای خود برنامه ریزی کنید :

موج سواری و سنا و غواصی از تفریحات دریایی سیشل می باشد که طرفدارهای زیادی دارد ,در ماه پراسلان و لادیگ بیشتر موچ سواری میشود که علاقه مندان به موج سواری به این جزیره می روند, اگر هیجان بیشتر را دوست دارید و می خواهید که ورزش پر هیجان را روی آب تست کنید ما برای شما  اسکی روی آب، پرش با چتر نجات، جت اسکی در سیشل پیشنهاد میکنیم تا لذت ورزش های ابی را ببرید.

یکی دیگر از تفریحات سالم و بسیار خوب در سیشل ماهیگیری می باشد ,اگر به ماهگیری علاقه دارید و همیشه اخبار مسابقه های ماهیگیری را دنبال کرده اید متوجه شده اید که جزیره های زیاد و دست نخورده بشری سیشل همیشه مسابقه ماهیگیری برگزار میکنند.

اگر می خواهید ورزش گلف را تجربه کنید می توانید در سیشل این تجربه را داشته باشید ,در این منطقه که  مناظر کوهستانی و پهنه ی آبی اقیانوس می باشد شما زمین گلف ۱۸ سوراخۀ سیشل در جزیرۀ اُرور می توانید برای گلف بازی انتخاب کنید و همراه با دورزه آموزشی و یا اینکه فقط برای تفریح به این منطقه بروید و لذت ببرید.

سیشل کلیساهای زیادی دارد که بین آنها کلیسای کاتولیک آبشار معروف می باشد این کلیسا که جواهری بین کلیساهای دیگر سیشل شناخته شده است از نظر زییایی از سمت دریا به این منطقه فضای عالی را بوجود آورده است.

یکی دیگر از مکان های دیدنی و تفریحی سیشل باغ گیاه شناسی می باشد که  باغچه های ۱۵ هکتاری شامل انواع درخت و گیاه های بومی می باشد و لذت و دیدن دارد که هر توریست و گردشگر به این مکان رفته است از زیبایی ان گفته است.

پایتخت سیشل که کوچیک می باشد ,برج ساعت دیدنی دارد که این برج در ین تقاطع خیابان استقلال و خانۀ ­دولت قرار گرفته است ,این برج ساعت ویکتوریا نام دارد.

بهترین زمان برای سفر به سیشل بستگی به تفریح شما داد که علاقه مند به کدام یک از تفریحات باشید ما برای شما زمان و تفریح هر کدام را می گوییم و انتخاب به علاقه شما دارد:

تماشای پرندگان: آوریل (فصل زاد و ولد)، می تا سپتامبر (فصل آشیانه سازی پرستوی سیاه) و اکتبر (مهاجرت)می باشد اما غواصی: مارس تا می- سپتامبر تا نوامبر
برای شرکت در مسابقه و ماهی گیری: اکتبر تا آوریل مناسب می باشد و همچنین پیاده روی: می تا سپتامبر و تفریحی همیشه گی در شیسل دریانوردی: تمام طول سال می باشد.

این کشور کوچک با معماری های و هنر های زیادی که در ساخت ساز ماننده سقف های شیروانی به منظور راندن باران، ایوان های بزرگ جهت استفاده ی هر چه بیشتر از آب و هوای بیرون از خانه و طرح های انگونه فراوان می توان درک کرد هنر مندی آنها.

غذا ها و آشپزی در سیشل هم سبک هندی که تند می باشد البته آشپزی آنها را هم یمی توان شبیه به فرانسوی دانست زیرا زائقه های فراوانی در سیشل وجود دارد و در رستوران ها انواع غذاهای بین المللی مانند غذاهای دریایی به همراه برنج سرو میکنند.

برای تبدیل ارز در سیشل که واحد پول این کشور  روپیه است ,که شما می توانید در بانک های معتبر تبدیل ارز کنید که ساعت کار بانک ها دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ تا ۱۶، و شنبه ها از ۸ تا ۱۱ می باشد و برای انجام این کار پاسپورت نیاز می باشد .

یکی دیگر از نکات که باید ذکر شود ساعت کار فروشگاه ها در این کشور می باشد که  در روز های هفته از ساعت ۹ تا ۱۶ و روزهای شنبه از ساعت ۸ تا ۱۲ که در  ویکتوریا روزهای شنبه تعطیل هستند.

 

 

مطالب مرتبط