دریاچه قرمز رنگ تایلند

افرادی که در حال جستجو و تحقیق در مورد تایلند برای یک سفر رویایی هستند، بیش از هر چیز با معابد، پارک ها و جزیره های بی نظیر آن آشنا می شوند و با این دیدگاه محدود، از برخی جاذبه های واقعا بی نظیر تایلند در دنیا باز می مانند.

جالب است بدانید که اگر بتوانید به جنوب شرقی تایلند و درست به شهر کومفاواپی بروید در بخش شمال این شهر، می توانید یک دریاچه ببینید که برخلاف دریاچه های سراسر دنیا، رنگی متفاوت از آبی دارد. این دریاچه نونگ هان کومفاواپی Nong Han Kumphawapi نام دارد. اهالی این شهر یا به طور کلی تایلندی ها این دریاچه را دریاچه ی نیلوفرهای قرمز رنگ می خوانند.

 مساحت این دریاچه ی بزرگ، ۳۲ کیلومتر مربع می باشد که اگر تصور کنید از رنگ زیبای صورتی و قرمز در چنین پهنه ای هیجان زده خواهید شد. البته این دریاچه در تمام فصول سال به این رنگ باقی نمی ماند.

درست از آذر ماه تا پایان فروردین این دریاچه میزبان نیلوفرهای قرمز رنگ است، به همین دلیل آب آن نیز قرمز جلوه می کند. این نیلوفر ها در آذر ماه هر سال جوانه های کوچکی ایجاد می کند که در دی ماه شاهد رشد کامل آن ها هستیم.

اگر می خواهید نهایت استفاده را از این جاذبه گردشگری طبیعی و از این محیط ببرید کافیست صبح ها به دیدار دریاچه بروید. هر صبح این گل ها به طور کامل باز می شوند و رنگ آن ها در تلالو نور خورشید و در تلاقی آب، درخشش خاصی پیدا می کند.

اگر نمی توانید صبح به این محل بیایید می توانید از دیگر ساعات روز نیز استفاده کنید چرا که دیدار از این مکان محدودیت زمانی و مکانی ندارد اما غروب و طلوع آن واقعا زیبا است. برخی از ارائه دهندگان تور تایلند در لیست سرویس هایشان از گردش در کنار دریاچه نیلوفر قرمز تایلند نیز شما را بهره مند خواهند نمود. در این باره می توانید تحقیق بیشتری داشته باشید.

سر چشمه ی این رودخانه و دریاچه، رودخانه پائو است که مردم استان ادون تانی از آب آن حیات خود را می گذرانند. نا گفته نماند که ای دریاچه بسیار کم عمق بوده که می توان گفت بیشترین عمق آن به ۱ متر می رسد.

توریست هایی که به این محل می آیند می توانند به راحتی با کرایه ی قایق به طور شخصی یا گروهی، به قایق سواری و پارو زدن در این آب های خوش رنگ بپردازند. همچنین وجود برخی گونه های جانوری و پرنده های زیبا، زینت بخش این مکان شده است که گاهی صحنه هایی واقعا رویایی می سازند. جاذبه های گردشگری در تایلند واقعا بی نظیر است اما این دریاچه ویژگی های خاصی دارد که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت.

وجود چمن زار در برخی از بخش های حاشیه ای این رود و دریاچه موجب شده که طراوت خاصی به محیط داده شود و گاهی رنگ بسیار گرم قرمز آن به ملایمت رنگ سبز چمن ها روح را جلا دهد.

 برای دیدار از این مکان زیبا حتما کمی خوراکی به همراه خود داشته باشید و مراقب کودکان خود باشید تا حیوانات موزی آن ها اذیت نکنند.

مطالب مرتبط