ماه رمضان در سایر کشورها

امسال ماه رمضان تابستان را میهمان خود کرده است، با قرار گرفتن رمضان در تابستان سفرهای تابستانی نیز تغییر کرده و باید به کشورهایی سفر کرد که با مذهب شیعه آشنایی داشته باشند . در اینجا تصمیم داریم به ماه رمضان در کشورهای خارجی بپردازیم و به توریست ها کمک کنیم که مناسبترین کشور برای گردشگری در ماه رمضان را انتخاب کنند.

این ماه سفره ی خداوندی بر روی تمام مسلمانان گشوده می شود و بسیاری از کشورهای مسلمان نشین در این ماه حراجی های غذایی را در برنامه خود دارند.

ولی این نکته را نیز خوب است بدانید که روزه گرفتن در کشورهای غیر مسلمان بسیار سخت است و بهتر است به کشورهای مسلمان نشین سفر کنند و در کنار دیگران این ماه را به عبادت بپردازند.

 انگلیس

این کشور دارای مذهب های مختلف می باشد ، لندن شهری است که در آن می توان شاهد جمعیت بالای مسلمانان بود که در کنار یکدیگر به عبادت و راز نیاز در این ماه پر برکت می پردازند. در قهوه خانه ها و رستوران های این شهر در ماه رمضان غذاها و نوشیدنی های حلال سرو می شود.

بازارهای این شهر از شیرینی ها و غذاهایی که کنار خیابان ها سرو می شوند مملو می شود ، مساجد فعالیت مخصوص این ماه را انجام می دهند.

مالزی

این کشور دارای آب و هوای شرجی می باشد اما گردشگران مسلمان به این کشور علاقه خاصی دارند. هتل ها بازار ها و مغازه داران سرویس های بی نظیری را به گردشگران ارائه می دهند.

طبیعت زیبا در کنار مدرن ترین مساجد و غذاهای متنوع سنتی نظیر چیکن رایس این کشور را به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل کرده است.

ترکیه

این کشور یکی از بیشترین مقصد های گردشگری در ماه رمضان است. مردمان این دیار برای جذب مسافران فعالیت های زیادی انجام می دهند با وجود جمعیت بالای مسلمانان می توانید به تفریح حلال در این کشور بپردازید. مردم این کشور در این ماه از خوردن و آشامیدن در جاهای عمومی حذر می کنند. فروش مشروبات محدود می شود و رستوران ها با کشیدن پرده خدمات می دهند.

اسپانیا

بعد از انگلیس و فرانسه این کشور نیز شاهد گردشگران مسلمان زیادی می باشد. این کشور به دلیل بحران اقتصادی به جذب گردشگران روی آورده است تا از این بحران نجات پیدا کنند ، شما در رستوران ها و هتل های این کشور شاهد خدمات ویژه افطار و سحری خواهید بود.

امارات متحده عربی

اگر به دنبال برنامه های فرهنگی در این ماه هستید به این کشور سفر کنید و از تلویزیون این کشور شاهد برنامه های ویژه این ماه باشد. در این کشور نیز تدارکات ویژه ای از رستوران ها و هتل ها شاهد خواهید بود، پرواز های امارات در هنگام افطار سرویس ویژه ای به مسافران می دهند ، فروشگاه ها تخفیفات غذایی انجام می دهند ، می توان گفت که با ارائه این خدمات کشور امارات قصد دارد تا مسافران مسلمان زیادی را به خود جذب کند.

مطالب مرتبط