پترگوف پایتخت فواره ها

در حومه­ی شهر سنت پترزبورگ و در کنار خلیج فنلاند مکانی وجود دارد که بی­تردید یکی از زیباترین مجموعه­های دنیا یعنی پترگوف را در­ خود جای داده است.پتر کبیر در سال ۱۷۱۱ شروع به احداث قصر به سبک کاخ ورسای فرانسه نمود.این مکان در نزدیکی خلیج فنلاند قرار داشت و به همین جهت امکانات مناسب برای ساخت فواره را دارا بود که این موضوع کاملاً با میل و علاقه­ی پتر کبیر که فواره ها را بسیار دوست می­داشت، مطابق بود.

ساخت پترگوف که یکی از قصرهای تابستانی تزارهای روس بود، در زمان­های الیزابت اول، کاترین کبیر، پاول اول و الکساندر اول ادامه داشت و در سال ۱۸۱۹ تکمیل گردید. پترگوف از دو پارک بالا و پایین تشکیل شده است و مساحت کلی آن ۱۱۷ هکتار است. در این مکان ۱۵۰ فواره و ۵ آب نمای بزرگ به صورت آبشار وجود دارد. این فواره­ها در زمان پترکبیر با جریان آب طبیعی و با استفاده از اختلاف سطح کار می کردند، اما امروزه به پمپ های مدرن مجهز شده اند. در این مجموعه کلیسا، آشپزخانه، حمام خانواده ی تزار و ده ها بنای دیگر موجود است. رو به روی قصر بزرگ مجموعه­ی فواره های سامسون قرار گرفته اند که به مناسبت پیروزی ارتش روسیه بر کشور سوئد احداث شده است.

 

بسیاری از وقایع تاریخی در این قصر روی داده است. به عنوان مثال می­توان به بازداشت خانگی کاترین کبیر قبل از رسیدن به قدرت و توطئه­ی او برای سرنگونی پتر سوم اشاره نمود.این مجموعه به دلیل برخورداری از فواره­های بی­نظیر، در دنیا به پایتخت فواره ها شهرت دارد.

مجموعه­ی پترگوف ، این نگین سن پترزبورگ از طریق زمینی و دریایی با سنت پترزبورگ ارتباط دارد که سفر دریایی با جذابیت بیشتری همراه است.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. علیرضا رضایی راد گفت:

    سلام امسال موفق شدم از این مجموعه دیدار داشته باشم
    hello that”s very good