ویزای دائم

در مجموعه چند نوع ویزا داریم,ما در این مقاله ویزای دائم برای شما معرفی میکنیم ,ویزای دائم که ویزای خاص برای افرادی که قصد دارند خارج کشور بروند می باشد.شما با این نوع ویزا می توانید یک دوره طولانی در کشور مقصد بمانید.اما ویزاهای دیگه مانند ویزای توریستی، ویزای پزشکی، ویزای تحصیلی دارای اعتباری کوتاه مدت می باشند.

ویزا دائم که بیشتر با نام ویزای مهاجرتی یا اقامت دائم معروف می باشد ,می توانید اجازه ورود و خروج به کشور مقصد را بدون محدودیت در اختیار داشته باشید.در صورتی ویزای دائم شما باطل می شود که مرتکب جرم تهدید امنیت ملی و…موارد مشابه بشوید.

روش‌های صدور ویزای دائم کدامند؟

شما می توانید برای دریافت ویزای دائم از روش زیر استفاده کنید:

۱-ویزای مهاجرتی خانوادگی:زمانی می توانید ویزای دائم داشته باشید که شما ازدواج در کشور مقصد داشته باشید و یا اینکه دعوت نامه از یکی از بستگان کشور مقصد داشته باشید .شما بعد از این مرحله می توانید در آن کشور ویزای دائم بگیرید.

۲-ویزای مهاجرتی استخدامی: اگر قصد سرمایه گذاری در کشور مقصد دارید هم بعد از سفر و سرمایه گذاری و یا استخدامی در آن کشور می توانید ویزای دائم بگیرید.(شرکت در قرعه کشی هم جز روش هایی می باشد که می تواند برای دریافت ویزای دائم به شما کمک کند)

آیا همه کشورها از قانون یکسانی برای صدور ویزای دائم برخوردارند؟

نکته مهم که حتما در ذهن شما بوجود می اید,این است که قانون ویزای دائم برای تمام کشورها یکسان می باشد ؟باید بگوییم که قوانین و شرایط کشورها برای صدور اجازه اقامت دائم با یکدیگر تفاوت دارد.کشور های عضو اتحادیه این اجازه را می‌دهد تا فرد پس از پنج سال اقامت موقت بتواند اقامت دائم یک کشور اروپایی دیگر را نیز به دست آورد.

تابعیت(شهروندی) چیست؟

در مجموعه شهروند به این معنا می باشد که عضو رسمی یک شهر تعریف شده است.به این منظور که یک فرد که شهروند می باشد و گذرنامه آن کشور را در اختیار دارد,مانند سایر شهروندان آن کشور از حقوق قانونی برخوردار است.

تفاوت اقامت دائم با شهروندی چیست؟

اقامت دائم و شهروندی در هر کشور معنای خاصی دارد و این دو کلمه به یک معنا نمی باشد.بدانید در کشو کانادا فرد قبل از دریافت تابعیت کانادا باید اقامت دائم کانادا را در اختیار داشته باشد و پس از دریافت پاسپورت کانادایی از حقوق یکسانی با شهروندان متولد خاک کانادا برخوردار خواهند شد.یا در کشور سوئیس نیز شهروندان غیر اتحادیه اروپا پس از ۱۰ سال زندگی مداوم در این کشور می‌توانند برای دریافت اجازه اقامت دائم اقدام کرده و پس از ۱۲ سال نیز قادر به تبدیل ویزای اقامتی خود به تابعیت سوئیسی می‌شوند.

اما در کشور آمریکا شهروندانی که موفق به دریافت اقامت دائم می‌شود، دارای کارتی موسوم به گرین کارت (Green Card) یا همان کارت سبز می‌شوند که به واسطه آن از مزایایی همچون کار در خاک آمریکا بهره‌مند می‌شوند، ولی به هنگام ورود و خروج به این کشور باید پاسپورت اصلی خود را به همراه گریم کارت به همراه داشته باشند.

مطالب مرتبط