مکان دیدنی یونان و جزیره میکنوس

جزیره زیبا و دیدنی میکنوس یکی از معروفترین و زیباترین جزایر Cyclades می باشد که در کشور یونان بین تینوس، سایروس، پاروس و نکسوس واقع شده است. هر ساله تعداد زیادی گردشگر از سرتاسر جهان به این جزیره می آیند و تعطیلات خود را در آن سپری می کنند. مساحت این جزیره ۸۵٫۵ کیلومتر مربع می باشد و سطح آن در بالاترین نقطه ۳۴۱ متر بالاتر از سطح دریا قرار می گیرد.جمعیت این جزیره ۹٫۳۲۰ نفراست .

 

به میکنوس در اصطلاح Hora نیز گفته می شود هورا در زبان یونانی به معنی شهر می باشد.این جزیره به دلیل داشتن سواحل مجلل – شب گذرانی های عالی و به یادماندنی و مناظر تاریخی جذاب گردشگران زیادی را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند. جزیره میکنوس نمای بسیار زیبایی دارد هرکس حداقل یک بار در زندگی‌اش باید آن را ببیند و از زیبایی های ان لذت ببرد.

اکثر گردشگران و توریست هایی که این جزیره را برای سکونت انتخاب کرده اند به دلیل سواحل زیبا و جذاب ان می باشد که به تعطیلات انها رنگ و بوی دیگری می بخشد

 

.این جزیره در مرکزیت مناطق توریستی قرار دارد و از کیفیت و زیبایی بسیار زیادی برخوردار است.جزیره میکنوس دارای سواحل بی شماری می باشد که دارای شن های طلایی رنگ زیبایی هستند و به راحتی نیز قابل دسترس می باشند.

 

 

از ابتدای ماه جون این جزیره پذیرای مهمانان و گردشگران زیادی می باشداما اکثر سواحل زیاد بزرگ نیستند که بتوانند خدمات خصوصی به گردشگران ارائه دهند واکثر تخت های افتاب گیری به صورت گروهی می باشد . آٰفتاب،‌ شن های طلایی و سواحل  خیلی ساده و تماشایی هستند و بهترین مکان را برای استراحت گردشگران فراهم می‌آورند.از سواحل معروف و پرطرفدار جزیره میکنوس می توان به سواحل نزدیک به Hora سواحل Aghios Stefanos و Platis Gialosاشاره کرد .

 

برای دسترسی به سواحل فعال ترو پر جنب وجوش تر می توانید به سمت غرب رفته و به مناطق پارادایز و سوپرب پارادایز سری بزنید.ازدلایل مشهوریت و جذب گردشگران می توان به لنگرگاه و اسکلۀ قدیمی، میدان تاکسی پر رفت و آمد ، موزه ها، بوتیک های شیک و خانه های با نمای سفید، خصوصا در بخش کوچک ونیزی اش،اشاره کرد.جزیره میکنوس جاذبه های گردشگری زیادی دارد که  فاصله چندانی با کناره دریا ندارند.از سرگرمی های ان نیز می توان به کلوپ Cavo Paradiso و فیلم های انگلیسی نیز که در فضای باز Cinemanto در Pitaraki نمایش داده می شود اشاره کرد.این جزیره  یکی از جزایر چند ملیتی اروپاست و مقامی سمبلیک در بین گردشگران اروپایی بدست آورده است.

 

 

 

مطالب مرتبط