موزه هایی که باید دید

در این مطلب مجموعه ای از موزه ها که از نظر معماری و طراحی در جهان جزء برترین موزه ها می باشند جمع آوری شده اند .

موزه هنر معاصر، شیکاگو

یکی از بزرگ‌ترین گنجینه‌های هنر معاصر شامل صدها اثر هنری متعلق به دوران پیش از جنگ جهانی دوم در موزه هنر معاصرواقع در شیکاگو که درسال ۱۹۶۷ تاسیس شد به نمایش گذاشته شده است . جوزف پاول کلی‌هویز (Josef Paul Kleihues) طراح این موزه می باشد .

موزه طراحی و اجرا، سن فرنسیسکو

موزه طراحی و اجرا در شهر سن فرنسیسکو ایالت کالیفرنیا جنبه‌های گوناگون طراحی را به نمایش گذاشته و بخشی از آن ها را به صورت آکادمیک آموزش می‌دهد . این موزه دارای کتابخانه بوده و همچنین برنامه‌های فرهنگی گوناگونی در این موزه برگزار می‌گردند.

 

موزه جنگ جهانی دوم، لهستان

اتفاقات جنگ جهانی دوم در موزه جنگ جهانی دوم واقع در لهستان به معرض نمایش گذاشته شد و گروه طراحان این موزه به خاطر ساخت آن برنده جایزه شدند.

 

موزه هنر نوین، نیویورک

معماران ژاپنی، کازیو سجیما و ریو نیشیزاوا موزه هنر نوین در شهر منهتن نیویورک را طراحی کردند که در این طراحی یک سری مکعب به شکلی نامتقارن روی قرار گرفته اند .

 

موزه هنر معاصر نیتروی (Niteroi) ، برزیل

موزه هنر معاصر نیتروی (Niteroi) به شکل یک سفینه فضایی توسط اسکار نایمیر (Oscar Niemeyer)طراحی شده و این بنا ۱۶ متر ارتفاع، ۵۰متر قطر داشته و در سه طبقه در ساحل شهر نیتروی در کشور برزیل ساخته شده است .

 

موزه اردوس (Ordos)، چین

آثار مرتبط با دوره اردوس در کشور چین در موزه اردوس (Ordos) که توسط گروه معماری MAD طراحی شده به نمایش گذاشته شده است . ساخت این موزه در سال ۲۰۰۶ آغاز شد .

 

موزه دریایی ازاکا، ژاپن

پل اندرو معمار فرانسوی موزه دریایی ازاکا واقع در ژاپن را به صورت گنبدی شیشه‌ای به قطر ۷۰ و ارتفاع ۳۵ متر طراحی کرده است .

 

موزه پلسی، برنرو، ایتالیا

آثار هنرمند نامی ایتالیایی Plessi در موزه پلسی در شهر برنرو در حدفاصل کشور ایتالیا و اتریش با طراحی کارلو کوستا به نمایش گذاشته شده است .

 

موزه پورشه، اشتوتگارت، آلمان

موزه پورشه در شهر اشتوتگارت آلمان همانطور که از نام آن مشخص است یک موزه ماشین بوده که طراحی آن توسط Delugan Meissl انجام گرفته است . فضای نمایشگاهی این موزه توسط HG Merz طراحی شده که در پروژه ساخت موزه مرسدس بنز نیز مشارکت داشته است.

 

موزه سلطنتی اونتاریو، کانادا

یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های آمریکای شمالی موزه سلطنتی اونتاریو در تورنتو کانادا می باشد که سالانه بیش از ۱ میلیون بازدید کننده داشته و توسط استودیوی دانیل لبسکایند طراحی شده است.

 

مطالب مرتبط