کوهستان تیانزی چین

اگر به دنبال عجایب گردشگری در چین هستید یکی از ۱۰ منطقه برتر گردشگری کشور چین کوهستان تیانزی از عجیب ترین و زیباترین کوهستانهای موجود در دنیا می باشد که نام کوهستان تیانزی چین (Mountain Tyanzy China ) برگرفته از نام Xiang Dakun کسی که رهبری شورش کشاورزان محلی را برعهده گرفت و خود را تیانزی، پسر خدا نامید می باشد .

جالب است بدانید که کوهستان تیانزی در زبان چینی به معنای پسر آسمان و لقب سنتی امپراتوری چین می باشد .

از ویژگی منحصر به فرد کوهستان تیانزی چین آن است که توسط دره Suoxi در شرق، Zhangjiajie در جنوب، Sangzhi در شمال و Tianzi در غرب احاطه شده است .

 

کوهستان تیانزی چین به دلیل شکل ظاهری منحصر به فردی که در هیچ جای دنیا یافت نمی شود با تیغه های بلند سنگی عجیب که افسانه های خدایان در آیین های چینی را زنده می کند به عنوان کوهستان شگفت انگیز دنیا معروف شده است .

صخره های کوهستان تیانزی چین حتی تا ارتفاع ۱۲۶۲٫۵ متر بالاتر از سطح دریا نیز می رسند که با درختان و خزه ها پوشیده شده و منظره زیبایی را ساخته است .

 

همچنین آبشارها و غار های متعدد و جالب زیبایی در اطراف این کوهستان شگفت انگیز وجود دارد که جاذبه آن را برای گردشگران چندین برابر می کند .

 

گردشگران زیادی از تمام نقاط دنیا برای دیدن کوهستان تیانزی چین ( Mountain Tyanzy China )  به چین سفر کرده و برای راحتی بازدیدکنندگان این شگفتی تله کابین تا ارتفاع ۱۲۰۰ متری آماده شده است .

مطالب مرتبط