خانه / جهانگردی / ۵ کاخ دیدنی که باید حتما ببینید

۵ کاخ دیدنی که باید حتما ببینید

بسیاری از توریست ها تنها برای دیدار از کاخ ها و مراکز سلطنتی روانه ی کشورها و شهرهای توریستی می شوند تا بتوانند از دوران سلطنت پادشاهان اطلاعاتی کسب کنند. طبق آمار سازمان گردشگری جهانی ۵ کاخ مهمی که تا کنون توسط توریست ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، شامل لافورتالزا، کاخ سلطنتی آمستردام، کاخ  درُتنینگهُلم، کاخ امپراتوری توکیو و کاخ سفید می باشد که البته برای برخی از این ها نظیر کاخ سفید باید دارای مجوزهای رسمی باشند. در زیر به بیان کلی در مورد این کاخ ها می پردازیم.

،
۱-لافورتالزا

این قدیمی ترین عمارت اجرایی در دنیای امروز است. این قلعه بین سال های ۱۵۳۳ و ۱۵۴۰ برای دفاع از بندر سان خوآن یا سان جوآن (San Juan) (پایتخت و بزرگ ترین شهرستان پورتوریکو) ساخته شد که اولین سری از ساختارهای نظامی برای حفاظت از شهر بود.

hhi4271

۲کاخ سلطنتی آمستردام
این کاخ به عنوان سالن شهر در قرن ۱۷ در دوران طلایی هلند ساخته شد و بعد از خانه سلطنتی هلند ، کاخ سلطنتی پادشاه لویی ناپلئون شد.

hhi4270

۳-کاخ  درُتنینگهُلم
کاخ درُتنینگهُلم در اصل در قرن ۱۶ ساخته شد و محل اقامت خصوصی و رسمی خانواده سلطنتی سوئد می باشد. باغ ها و پارک اطراف کاخ را احاطه کرده اند و ساختمان هایش به یکی از جاذبه ها برای گردشگران تبدیل شده است که هرساله از کاخ بازدید می کنند

hhi4269

۴-کاخ امپراتوری توکیو
کاخ امپراتوری توکیو مانند پارکی بزرگ می باشد که محل اقامت اصلی امپراتوران ژاپن است. در اوج رفاه ژاپن در دهه ۱۹۸۰ ، ارزش زمین های کاخ از تمام املاک و مستغلات در ایالت کالیفرنیا کمی بیشتر بود. باغ ها و ساختمان های داخلی کاخ به جز در تاریخ ۲ ژانویه و ۲۳ دسامبر هنگامی که خانواده های سلطنتی در جمعیت ظاهر می شوند ، به روی عموم مردم بسته است.

hhi4267

۵-کاخ سفید
این کاخ بین سال های ۱۷۹۲ و ۱۸۰۰ ساخته شد و برای اولین بار توسط رئیس جمهور جان آدامز مورد استفاده قرار گرفت. پس از حملات ۱۱ سپتامبر بازدید از کاخ سفید دشوارتر شد و امروزه برای تورهای ۱۰ نفره یا کمی بیشتر در دسترس می باشد و در خواستشان باید از طریق عضو کنگره یا سفیر آمریکا شش ماه در نوبت باشد.

hhi4262

امتیاز شما
[Total: 5 Average: 3.4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.