راهنمای سفر به موناکو

شبه‌جزیره موناکو در دریای مدیترانه و در نزدیکی سواحل جنوب فرانسه واقع شده است و مساحت آن به حدود دو کیلومتر مربع می‌رسد. سرزمین موناکو حدود ۳۶ هزار نفر جمعیت دارد .موناکو دومین شهرکوچک دنیا و یکی از زیباترین شهرهای فرانسه می باشد که به بهشت جهانگردان و ثروتمندان معروف است این شهر لوکس ترین شهر جهان هم شناخته می شود.

 

 

این شهر هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.اگر شما هم قصد مسافرت به فرانسه را دارید حتما سری به این منطقه خوش اب وهوا بزنید.مونا کو شاید دارای جاذبه های گردشگری کمی باشد اما هرکدام از انها دارای وسعت زیادی می باشد. . ما در اینجا به دو اثار مشهور کلیسای موناکو و باغ Exotique موناکو و چند جاذبه ی ضمنی موناکو اشاره می کنیم :

 

 

کلیسای جامع موناکو یکی از جاذبه های بسیار قدیمی و دیدنی فرانسه می باشد که به دلیل یاد اوری  از معماری قرون وسطی گردشگران زیادی را هر ساله به سمت خود جذب کرده است.این کلیسا در شهر موناکوی فرانسه، و در بلوار St-Martinواقع شده است. آرامگاه شاهزاده grace نیز درکلیسای جامع موناکو قرار دارد.

 

قدمت این بنای تاریخی به قرن نوزدهم  یا ۱۵ میلادی بر میگردد که همچنان پابرجا می باشد.اگر به این جزیره سفر کردید دیدن از این کلیسا بخصوص در ابتدای بازگشایی ان که شکوه و زیبایی خاصی دارد را فراموش نکنید .

 

 

یکی از زیباترین جاذبه های گیاهی طبیعی و سنگی موناکو باغ Exotique می باشد که ساعت دید وبازدید ازاین باغ ۹ صبح تا ۱۹ عصر است قیمت بلیط باغ نیز ۷ یورو می باشد.این باغ بر روی پهته ای سنگی ایجاد شده است ویکی از زیباترین و معروفترین جاذبه های گردشگری موناکو به حساب می اید .این باغ بسیار سرسبز و دارای هزاران هزار گیاه وگل با رنگهای مختلف می باشد.که با بوی عطراگین خود فضا را معطر کرده اند .

 

گلهای رنگارنگ در چهار طرف باغ زیبایی خاصی را به این باغ بخشیده است و چشم هر بیننده ای را می نوازد. گیاهان مکزیکی و آفریقایی کمیاب نیزدر این بخش مشاهده می شود که از صخره ها آویزان شده اند..در این باغ زیبا و سرسبز غارهایی نیز وجود دارد که دیدن انها را به شما توصیه می کنیم

 

بزرگترین غار از بین این غارها شبیه کلیسا می باشد.باغ Exotique  موناکو در قرن نوزدهم توسط پادشاهی به نام آلبرت اول بنا گردیده است و تاکنون مکان تفریحی مناسبی برای گردشگران و بازدیدکنندگان به شمار می رود.

 

مطالب مرتبط