دبی مال بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان در دبی

اگر قصد خرید و سفر به دبی را دارید ,شهر خوبی را انتخاب کرده اید.دبی دارای بزرگترین مرکز خرید در جهان به نام دبی مال (Dubai Mall) می باشد که این مرکز خرید دارای  ۱،۲۰۰ فروشگاه که به مساحت  ۱۱ هکتار، معادل ۳۵۰ هزار مترمربع و در نزدیکی برج معروف خلیفه دبی احداث شده است.

مرکز خرید دبی مال دبی فقط فروشگاه ندارد بلکه در این مرکز خرید  هتلی با ظرفیت ۲۵۰ اتاق لوکس، ۱۲۰ رستوران، ۲۲ سینما، اکواریوم، پیست اسکیت سواری، فضای پارکینگ با گنجایش ۱۴,۰۰۰ ماشین و امکانات بسیار دیدنی و جالب برای تفریح خصوصا برای کودکان که حسابی سرگرم می شوند و شما می توانید به راحتی در این مرکز خرید به دنبال اجناس خوب و لوکس برای خرید باشید. این مرکز از مهم ترین دیدنی های دبی میباشد .

اگر اهل گردش و مسافرت هستید خصوصا تور های خارج از کشور را دنبال میکنید,شهرهایی همچون نیویورک و لس آنجلس،توانسه اند گردشگران زیادی به خود جلب کنند اما این مرکز خرید در دبی از سال ۲۰۰۸ که افتتاح شده است توانسته است بازدید کنندگان بیشتر از این دو شهر به خود جذب کند.اگر بخواهیم اندک آمار از بازدید این مرکز خرید بزرگ به شما بدهیم باید گفت در سال ۲۰۱۱، ۵۴ میلیون نفر و هر هفته میزبان ۷۵۰,۰۰۰ بازدیدکننده و توریست می باشد.

در کنار این مرکز خرید ,آب‌نمای دبی مشهور دبی که بسیار دیدنی و تماشایی می باشد قرار گرفته است که این آب نما  نمایش فوارهٔ موزیکال جهان می باشد و گردشگران و توریست ها از این مکان در دبی بازدید دارند.

تفریحات و سرگرمی های دیگر در مرکز خرید دوبی مال اگر بخواهیم برای شما معروفی کنیم ,می توان گفت یک زمین یخ کاملا استاندارد و آکواریم و باغ‌وحش زیر آب مخصوصا همه سنین می باشد که برای کودکان هم سرگرمی های دیگر در این مرکز وجود دارد.

مطالب مرتبط