جاذبه های گردشگری لنکاوی

معرفی لنکاوی

لنکاوی که به جواهر کدا نیز مشهور است مجموعه ای از جزیره های معروف و دیدنی در مالزی است که در سی کیلومتری شمال غربی این کشور قرار دارد. صد و چهار جزیره ای که لنکاوی را تشکیل داده اند در دریای اندامان قرار دارند. این محل در نزدیکی تایلند است و از نظر جاذبه ها و پوشش گردشگری نظیر تایلند می باشد. در واقع اگر به لنکاوی بروید مثل این است که سفری به تایلند هم داشته اید.

از مهم ترین مکان های گردشگری لنکاوی می توان به دیدنی هایی نظیر آب های زلال، سواجل گرم و آفتابی و باران های لذت بخش اشاره کرد. به پاس همین ویژگی هاست که امروزه لنکاوی از پر رفت و آمد ترین مکان های گردشگری دنیا است.

جاذبه های گردشگری لنکاوی به صورت زیر می باشند

۱٫      پارک دریایی پالائو پایار

پارک دریایی پالائو پایار یکی از پارک های مشهور و معروف در لنکاوی مالزی است که در برگیرنده ی ۴ جزیره از میان ۱۰۴ جزیره است. ویژگی بارز این پارک وجود مرجان های دریایی زیباییست که به جذابیت مجموعه می افزاید. دوست داران ورزش هایی نظیر شنا و اسنورکلینگ و غواصی می توانند از این مکان دیدن کنند و از تفریحات آن لذت ببرند.

 

۲٫      هفت‌چشمه

اگر آبشارهای معروف تلاگا تو جو را بشناسید حتما می دانید که سر منشا آن ها هفت چشمه است. در افسانه های دور چنین آمده که پری ها و جنیان در این چشمه آب تنی می کنند. صخره های هفت چشمه طوری قرار گرفته اند که مثل سرسره می باشند. بعد از پیمودن ۳۰۰ پله می توانید به این محل دسترسی پیدا کنید. وقتی که از پله ها بالا رفتید می توانید در کنار چشمه چشم انداز بسیار زیبایی مشاهده کنید که روح نواز است.

 

۳٫      گونونگ رایا

یکی از کوه های مرتفع لنکاوی که ۸۸۱ متر ارتفاع دارد گونونگ رایا نام دارد که دارای ویوی بسیار زیبایی است. افسانه ها حاکی از این هستند که در گذشته غولی در این محل زندگی می کرده که نفرین شده است.

این کوه بلند و جنگل های بکر و زیبای آن محل گردشگری بسیاری از توریست هاست.

 

۴٫      مزرعه‌ی کروکدیل‌ها

این محل دیدنی که هیجان انگیز نیز می باشد در منطقه ای به نام تلوک داتای قرار دارد. نمایش هایی که هنرمندان با کروکدیل ها انجام می دهند بسیار دیدنی است. در این نمایش ها م توانید به تماشای غذا دادن به کروکدیل ها بپردازید. مسابقه بکس میان کروکدیل ها نیز بسیار زیباست که باید حتما ببینید.

 

۵٫      باغ شالیزارهای برنج لامان

این باغ های زیبا در قسمت شمالی ساحل دیدنی سنانگ قرار دارد. در این محل می توانید تاریخچه ی شالیکاری در ادوار مختلف را بشناسید. تصاویری که در باغ موزه وجود دارد بیانگر فرهنگ شالیکاری است.

رستوران این محل مکان ویژه ای برای طبخ انواع غذاها با برنج است!

 

۶٫       دنیای زیرآب

پارک زیر آبی لنکاوی یک محل بسیار جذاب است که در آن انواع آبزیان زندگی می کنند. این مکان در عمق ۱۵ متری دریا ساخته شده است که حدود ۵۰۰ هزار لیتر آب در آن وجود دارد که در آن از انواع آبزیان کوچک و بزرک و ماهی های غولپیکر استفاده می شود.

 

۷٫      دهکده‌ی شرقی

در خلیج بورائو می توانید دهکده ی شرقی لنکاوی را مشاهده کنید. این دهکده نمودی از قدیمی ترین روستا های شرقی است که جاذبه ی توریستی مهمی به شمار می رود. در این محل می توانید از رستوران های متعدد دیدن کنید و از صرف غذای روستایی لذت ببرید. رویداد های گردشگری در این روستا شامل رام کنندگان مارها، مراسم شعبده‌بازی، اجرای موسیقی‌های زنده‌ی محلی، کف‌بینی، نقاشی و کایت بازی است. در این دهکده از جذاب‌ترین تفریحات لنکاوی یعنی فیل‌سواری می شود.

 

مطالب مرتبط