دریاچه کیندی قزاقستان

یکی از شگفت ترین دریاچه های جهان در قزاقستان می باشد.این دریاچه ی زیبا در سال ۱۹۱۱ بر اثر زلزله بوجود آمده است.این دریاچه منحصر به فرد در جهان زیبایی خاصی دارد.زیرا در زیر این دریاچه جنگلی وجود دارد.این ویژگی خاص دریاچه باعث شده گردشگران زیادی برای دیدن و تماشای این دریاچه سالانه به این مکان دیدنی قزاقستان بروند.

بوجود آمدن این جنگل که زیر آب می باشد بر اثر زلزله بوده که درختان این منطقه بصورت برعکس در درون آب قرار گرفتند و از آن زمان تاکنون بدون خشک شدن در درون این دریاچه قرار دارند.

طول این دریاچه ۴۰۰ متر می باشد و عمق آن هم در بعضی از قسمت ها به ۳۰ متر می رسد.این دریاچه ی زیبا در جنوب شرقی آلماتی قرار دارد.

همانگونه که در تصاویر این دریاچه می بینید ,در شکل ظاهر انگار دکل های کشتی از آب زده است بیرون اما درختانی است که ریشه هایشان را در کف دریاچه دوانده اند.

یکی دیگر از خوبی های این دریاچه ,جوان بودن این دریاچه می باشد.زیرا دریاچه کیندی کمتر از یک قرن از عمرش می گذرد و بر اثر سیل بوجود آمده است.

چشم انداز زیبای این دریاچه در تابستان و هم در زمستان باعث شده است توریست ها و گردشگران زیادی برای تماشای این دریاچه به این منطقه سفر کنند.

مطالب مرتبط