رودخانه رنگین کمان یک جاذبه بی نظیر در کلمبیا

یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری کلمبیا ، رودخانه رنگین کمانی آن است که به نام کانو کریستال شناخته می شود. این رودخانه به دلیل دارا بودن کف سرسبز از خزه های زیبا و آبی زلال و آبی به وضوح از دیگر رودخانه های این منطقه قابل تفکیک و تشخیص است. با این وجود در یک دوره زمانی کوتاه در میان فصل های خشک و مربوط این رودخانه به یک بهشت بی نظیر تبدیل می شود.  در این بازه کوتاه مدت رودخانه به شکل غیر قابل باوری با رنگ های شاد و سرزنده پر می شود.

 

در این فصل ها به دلیل پایین آمدن سطح آب رودخانه و تابش مستقیم اشعه خورشید به  بستر رودخانه جلبک ها و خزه های موجود در آن گرم شده و به صورت انفجاری شکوفا می شوند. با رشد شکوفه های درخشان و رنگارنگ بستر رودخانه به رنگ های شاد و زیبایی در می آید که می تواند چشم هر بیننده ای را خیره کند.

یک گونه منحصربفرد از گیاهان موجود در کف این رودخانه که شکوفه های زیبای آن به رنگ قرمز رنگ دارد «Macarenia clavigera» نامیده می شوند رنگ قرمز این شکوفه ها در کنار  لکه های سبز و زرد ماسه ها و آبی نیلگون رودخانه و هزاران نقش و نگار دیگر جذابیت خاصی را داراست. این پدیده در یک دوره کوتاه بین فصول برای چند هفته از سپتامبر تا نوامبر اتفاق می افتد. کانوکریستال که رودخانه پنج رنگ نیز نامیده می شود را می توان زیباترین رودخانه جهان نامید.

 

کانوکریستان در یک منطقه نسبتا دور افتاده واقع شده است و دسترسی به آن به این سادگی ها هم نیست. این منطقه گردشگری جذاب چندین سال به دلیل فعالیت های ترورسیتی در منطقه و همچنین نگرانی های سازمان محیط زیست از تخزیب و تحمیل اثرات جبران ناپذیر، به روی بازدید کنندگاه بسته شده بود. اما از سال ۲۰۰۹ به بعد مجددا به یک منطقه توریستی پر بازده تبدیل شد و آزانس های مسافرتی و گردشگری بسیاری مسافران خود را به این بخش پنهان از کلمبیا می آورند. لاماکارانا پارک گردشگری بزرگی است که در بخشی از آن رودخانه نانو کریستان با اعجاز و عجایب بی نظیر خود منتظر دیدگان متعجب گردشگران خود می باشد.

 

مطالب مرتبط