ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی

در این پست قصد داریم تا یکی از بزرگترین شهر های آفریقای جنوبی یعنی ژوهانسبورگ را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

نقطه عطف این شهر جام جهانی ۲۰۱۰ بود که توجهات بسیاری را به خود جلب نمود. این شهر با دارا بودن معادن عظیم طلا در کمتر از یک قرن از کمپی کوچک به شهری پهناور و پرجمعیت تبدیل شده است. وجود این معادن در این شهر باعث گردیده تا همواره این شهر بسیار ثروتمند و خاک آن با ارزش باشد. همین وجود معادن باعث شده تا هم اکنون قوی ترین اقتصاد آفریقا را این شهر داشته باشد. جالب است بدانید که این شهر جزء چهار شهر بسیار بزرگ دنیا می باشد.به علت این که این شهر مرکز تجارت الماس و طلا می باشد رفت و آمد مسافران در آن در بین تمامی شهر های دنیا کم نظیر است.

 

این شهر به گردشگرانش اهمیت زیادی می دهد و و همین باعث شده تا آن را به عنوان یک صنعت مهم بداند و سالانه گردشگران زیادی را جذب کند. صنایع دستی ، کار های تزئینی چوبی ، عتیقه جات ، پوشاك و البسه ، الماس ، طلا و جواهرات از عمده خرید های توریست های این شهر است.

در اوایل سال ۱۸۸۰ اولین معادن طلا در این شهر کشف شدند. همین باعث شد تا کمپ هایی در این منطقه تشکیل شود و این شهر کم کم به خود نامی بگیرد. معادنی که هم اکنون نیز طلای زیادی از آن استخراج می شود و به علت وجود این معادن، گویا این شهر شب و روز ندارد و همیشه بیدار است.

 

سند تان سيتي (Sandton City) بزرگترین مرکز خرید این شهر است و مراکز دیگری چون هارتبي اسپورت دام (Hartebeespoort Dam) ، جي بي ان سنترال (JBN Central) ، برايت واتر كومونز (Bright Water Commons) ، پيك ان پي (Pick n Pay) ، بازار ايست گيت (East Gate Shopping Mall) و بروما ليك (Bruma Lake) در این شهر مشغول به فعالیت هستند. دیدنیهای کیپ تاون در آفریقای جنوبی را هم مشاهده کنید .

 

برج هيلبرو (Hillbrow) ، برج سنتك (Sentech) و مركز كالترون بلند ترین ساختمان های این شهر و آفریقا هستند و فضای این شهر را پوشش می دهند. جالب است بدانید این شهر یکی از سرسبز ترین شهر های دنیا با بیش از ۶ میلیون درخت می باشد.

 

گلدریف سیتی معدنی توریستی است که قبلا محل استخراج طلا بوده است اما هم اکنون به مکانی زیبا جهت بازدید گردشگران ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی تبدیل شده است.

پارک وحش زیبا و لوکس این شهر پارک شیرها (Lion Park) نام دارد که بسیار دیدنی است. اگر به دنبال پی بردن به نحوه زندگی و آداب مردم بومی آفریقا هستید پس حتما از شهرک فرهنگی لسیدی (Lesedi Cultural Village) دیدن نمایید. اگر به دنبال هیجان و سرگرمی هستید شهر سان سیتی (Sun City) پیشنهاد ما به شماست. تیر اندازی با تفنگ و تیر و کمان، جت اسکی و بازدید از باغ پروانه ها و برکه کروکودیل ها و یا سر خوردن با کابلی که طول آن دو کیلومتر است از جمله امکاناتی است که در این شهر مهیا شده است.

 

از دیگر مکان هایی که لازم است تا به دیدنشان بروید پارک جنگلی، پارک جنگلی پیلانزبرگ (Pilansburg)، پارك وحشي باني پارك (The Bunny Park)، رصدخانه زیبای شهر ژوهانسبورگ (Johannesburg Planetarium) و باغ وحش اين شهر (Johannesburg Zoo) هستند.

 

مطالب مرتبط