جاذبه های گردشگری مذهبی ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است. ایتالیا مکان‌ها و جاذبه های توریستی بسیاری را برای دیدن و گشت و گذار به شما پیشنهاد می‌دهد از جمله کلیساهای ایتالیا و عبادتگاههای تاریخی که سالانه میلیون ها نفر برای بازدید از عبادتگاههای مسیحی به شهرهای مختلف ایتالیا سفر می کنند. هر منطقه از ایتالیا ستاره‌ای از جاذبه‌های دیدنی است  که ما در ادامه شما را با چند مکان زیارتی ایتالیا اشنا می کنیم :

ونیز: ایتالیا کشور زیبایی است و ونیز یکی از رمانتیک ترین شهرهای این کشور و جهان است.از ونیز به عنوان «شهر روی آب»، «شهر کانال های آب» یا «شهر پل ها» نیز یاد می کنند. در ونیز بیش از ۲۰۰ کلیسا و همچنین ۸ کلیسای سلطنتی وجود دارد. از جمله معروفترین و بهترین مکان هایی که گردشگران می توانند از ان بازدید کنند کلیسای سلطنتی سن مارک، سانتا ماریا و ریالتو، می باشد که سالانه میلیون ها مسافر را به سمت خود جذب می کند.در کلیساهای ونیز جاذبه های تاریخی، هنری و معماری های زیبایی وجود دارد.برای راحتی حال مسافران در اطراف این کلیساها هتل های زیادی  بنا شده است.

پادووا: کاخ سلطنتی سنت آنتونی یکی دیگر از جاذبه های  گردشگری و مذهبی ونیز است.سنت انتونی بنا بر وصیت خودش در یک کلیسای کوچک دفن شد اما با گذشت زمان این کلیسا را به صورت سلطنتی در اوردند.این کلیسا دارای چهار صومعه است و اشیای قیمتی و گرانبهای زیادی در ان نگه داری می شود.این کلیسا مظهر فرهنگ و مذهب و تاریخ و فرهنگ دینی این کشور است. کاخ سلطنتی سنت آنتونی، بهترین مقصد برای گردشگران مذهبی است.

 آسیسی:   آسیسی در منطقه اومبریا قرار گرفته است.اومبریا، به قلب سرسبز ایتالیا معروف است.در این شهر مکا نهای مذهبی و زیارتی زیادی وجود دارد. سن فرانچسکو و سانتا چیارا، دو تن از قدیسان مسیحی در این شهر به دنیا آمدند در این منطقه کلیساهای زیادی وچود دارد ازجمله کلیسای سن فرانسیس که در سال ۱۲۵۳ میلادی تاسیس شد و  کلیسای سانتا چیارا، که مقبره این قدیس را در خود جای داده است.  این منطقه علاوه بر اماکن مذهبی دارای جاذبه های تفریحی زیادی نیز می باشد.

 

فلورانس: کلیساها و بناهای مذهبی بسیار زیبایی در این شهر وجود دارند.این منطقه سالانه گردشگران زیادی رابه سمت خود جذب می کند اکثر این کلیساها در فهرست میراث فرهنگی سازمان ملل نیز ثبت شده اند. کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره  یکی از معروف ترین این بناها می باشد که زائران از سراسر جهان برای ادای احترام به کلیسا به اینجا می آیند، موزه های بزرگ فراوانی نیز در فلورانس وجود دارند  که آرایه ای از آثار مصنوعات و هنر هنرمندان بزرگی چون جیوتو، بوتیچلی، لئوناردو داوینچی، میکلآنژ و….در انها نگه داری می شود.

تورین : تورین یکی از شهرهای ایتالیا است که با نمایش مشهور کفن مقدس تبدیل به یکی از جاذبه های توریستی مذهبی ایتالیا تبدیل شده است. این کفن مقدس در واقع تکه پارچه ای بوده است که در نقش مرد صلیب کشیده شده بازی می کند.  این پارچه برای مسیحیان ارزش زیادی دارد.

لورتو: این محل نیز بخاطر کلیسای مشهوری به نام سانتاکازا شهرت پیدا کرده است. عمارت این کلیسا چشم نواز و عظیم است که زیورهای آن بسیار دیدنی است. در این شهر توصیه می شود به خانه مقدس هم سر بزنید که زادگاه مسیح علیه السلام است.

لانچیانو : یکی از معجزاتی که در این شهر رخ داده است موجب شده که توریست های مذهب دوست به این شهر علاقه نشان دهند. در سال ۷۰۰ میلادی یکی از راهبه ها که در مراسم عشای ربانی بود به وجود مسیح شک می کند و در همین حین گوشت تبدیل به خون و آب می شود. این معجزه هم اکنون در موزه نگهداری می شود.

مطالب مرتبط