جاذبه های گردشگری ایرلند

ایرلند در منطقه ای غنی از تاریخ ساخته شده است. تاریخ ایرلند به ۸۰۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد. زمانی که شکارچیان از قاره اروپا وارد ایرلند شدند. شواهد و مدارک زیادی از تاریخ غنی این جزیره در مکان های تاریخی و باستانی، قلعه ها و … هنوز قابل مشاهده است. همه اینها نقش بزرگی در داستان تاریخی ایرلند ایفا می کنند. در اینجا به مهمترین جاذبه های گردشگری تاریخی ایرلند اشاره می کنیم.
۱٫ نیوگرانج، کانتی میث

این عمارت در واقع قدمتی طولانی دارد که به ۳۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح علیه السلام بر می گردد. این مرکز از اهرام ثلاثه مصر هم قدیمی ترند. در زیر این محل اجساد مردگانی هست که می توان از طریق یک راهرو به زیارت آن ها رفتم . جالب است که در ۲۱ دسامبر هر سال، که کوتاهترین روز هر سال است آفتاب به این راه رو مستقیما وارد می شود.

 

۲٫ تپه تارا، کانتی میث

تپه تارا در واقع محلی باستانی است که دارای چندین بخش و بنای متععد است . این محل در واقع تخت و بارگاه شاه بزرگ ایرلند بوده است. تپه گروگان ها که قدمتش به ۲۵۰۰ سال قبل از مسیح می رسد یکی از مهم ترین بخش های این مخل است. این تپه ۵۰۰ فوت بلندی دارد و دارای منظره ی چشم نوازی است.

۳٫ صخره کاشل، کانتی تیپرری

صخره کاشل در قرن ۴ در واقع به عنوان یک قلعه شناخته شده بود. از جمله مکان های این عمارت می توان به نمازخانه کوناک، برج گرد، کلیسای جامع و تالار ویکارز کورال اشاره داشت. از آن جا که در نقشه این مکان به صورت صخره دیده می شود توریست ها به آن به اشتباه صخره می گویند که در واقع اصلا اینگونه نیست. بقایای ساختمان به قرن ۱۲ و ۱۳ بر می گردد.

 

۴٫ مزارع سید، کانتی مایو

مزارع سید دارای قدمتی طولانی به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می گردند که از قدیمی ترین مزارع به شمار می آیند. تپه های سر صاف از جمله کلمات توصیفی است که برای این مزارع بکار می برند.

در این محل چیزهای کشف شده اند که قرن ها قدمت دارند.

۵٫ کلون مکنویز، کانتی اوفالی

کلون مکنویز به عنوان یک صومعه شناخته می شود که در سال ۵۴۵ ساخته شده است. این صومعه از مهم ترین صومعه های ایرلند به حساب می آید که در روخانه شانون قرار دارد. این مکان دارای ارزش سیاسی بوده است و دانشمندان و افراد معروف به آن ارادت خاصی داشته اند.

 

۶٫ صومعه جرپوینت، کانتی کیلکنی

صومعه جرپوینت یکی از مکان های تاریخی است که ارزش معنوی برای ایرلندی ها دارد. این صومعه قدمتی زیاد دارد که به قرن ۱۲ بر می گردد.

۷٫ سنگ بلارنی و قلعه بلارنی، کانتی کورک

این قلعه را با رود مارتین می شناسند. این قلعه تاریخی در شش مایلی از شمال کانتی قرار گرفته است. برای این مکان یک سری افسانه ها گفته شده است که از جمله آن ها می توان به بوسیدن سنگ  و گرفتن هدیه روانی کلام را نسبت داد.

 

۸٫ قلعه کیلکنی، شهر کیلکنی

قلعه کیلکنی نیز دیگر جاذبه ی تاریخی ایرلندی هاست که مدیریت امور آن امروزه بر عهده ی اداره امور همگانی است. ساخت این قلعه مربوط به سال ۱۱۹۱ می باشد.  با آنکه بعضی از سنگ های جایگزین سنگ های اصلی توسط ویلیام مارشال ساخته شده اند، اولین ارل پمبروک کنترل آن را با گذشتن از رود نور به عهده گرفت.

 

۹٫ اسکلیگ مایکل، کانتی کری

قدمت این صخره به بیش از ۷ قرن بر می گردد چرا که خود این صخره در قرن ۷ کشف شده است. کانون راهبه های مسیحی به این بنا ارادت خاصی دارند. این صخره از دست نیافتنی ترین و جذاب ترین صومعه های اروپا به حساب می اید.

 

مطالب مرتبط