مهم ترین مکان های گردشگری چین

تور چین یکی از پر رونق ترین تورهایی است که سال های اخیر توریست های ایرانی از آن استقبال کرده اند. بدین دلیل امروز به معرفی تعدادی از مهم ترین جاذبه های گردشگری چین می پردازیم.

پارک ملی دره ۹ روستا

این پارک که بیشتر یک پارک طبیعی است دارای آبشارهای زیبا است. وجود گونه های مختلف جانورهای وحشی و اهلی، رودخانه های زیبا و.. از ویژگی های این مخل است. در این روستا هنوز تعدادی از افراد ساکن هستند. توصیه می کنیم برای دیدن از این محل حد اقل ۳ روز وقت به طور کامل بگذارید.

 

هاینان

در بخش گرمسیری چین استان هاینان واقع شده است که شباهت زیادی به جزیره های اقیانوس آرام دارد. ساحل های دیدنی و شنی، جنگل های انبوه و حتی مکان هایی که شاید تا کنون به چشم نیامده باشند و به ذهن خطور نکرده باشند در این محل قرار دارند. رستوران مرکزی این محل که به روس ها تعلق دارد از جمله امکانات آن است.

 

راه اهن چینگهای تبت

این راه اهن یکی از بزرگترین ریل های دنیا است که ارتفاع این خط آهن ۱۹۵۶ کیلومتری به ۴۰۰۰ متر و سرعت آن به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. بلیط این قطار حدود ۲۳۰ یوان است. البته قیمت ها برای مسیرهای مختلف متفاوت است.

 

پارک ملی و پارک جنگلی

این پارک که با الهام از پارک Zhangjiaji ساخته شده است یک مجموعه ی بسیار زیبا و هیجان انگیز است که در فیلم آواتار نیز به عنوان لوکیشن مورد استفاده قرار گرفته است. این پارک دارای ستونی ۴۰۰۰ فوتی است که از مشخصه های آن است.

 

کوه چان بای شان

زیبا ترین کوه های دنیا را می توان در چین دید. این کوه در محلی قرار دارد که تابستان های گرمی دارد اما می توان زمستان های زیبای آن را دید. انواع حیوانات مثل خرس و گوزن و پلنگ در این محل قرار دارند.

 

گویلین

رودخانه لی در جنوب چین در واقع یکی از محل هایی است که می توانید با طبیعت سر سبز آن که گویلین نام دارد سپری کنید. این محل بسیار زیبا است و تاریخ خود را حفظ کرده است. تپه خرطوم فیل، رودخانه شکوفه های هلو، و آبشار گودنگ جزو جاذبه های این شهر محسوب می شوند.

 

غارهای ژیجین

غارهای ژیجین از متفاوت ترین جاذبه های گردشگری چین است که کمتر نمونه ی آن را می توان در این کشور دید. مساحت سی هزار متر مربع برای این غار به آن عظمت خاصی داده است.

 

موزه یادبود قتل عام نانجینگ

قتل عام نانجینگ در واقع به عنوان یک جاذبه ی گردشگری در چین این روزها به شمار می آید. رخدادهایی که در این واقعه به وقوع پیوست، موجب شده همه موزه ای ایجاد کند که توریست ها از بازماندگان، رخداد ها و عمق فاجعه با خبر می شوند

 

جشنواره یخ و برف هاروین

در این محل دمای هوا به منفی ۴۰ درجه هم می رسد و این موجب شده که از شهرهای معروف سرد سرد تر باشد. در این دما یخ زیاد دیده می شود و موجب می شود که از این محدودیت جشنواره ای زیبا ساخته شود و توریست ها از آن دیدن کنند. یخ نوردی از جمله مسابقات این جشنواره است.

 

مطالب مرتبط