ویزای مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای زیبای اروپایی می باشد که برای رفتن به این کشور نیاز به روادید دارید,برای سفر به مجارستان شما نیاز به ویزای این کشور دارید.تور مجارستان جز ارزان‌ترین مقاصد اروپایی محسوب می‌شود که گردشگران ایرانی به راحتی می توانند برای رفتن به این کشور اقدام کنند.

برای رفتن به مجارستان نیاز به ویزای این کشور دارید,که باید شما برای اخذ ویزای مجارستان ,نوع ویزای خود را مشخض کنید که ویزای های مجارستان عبارتند از:

توریستی، تجاری، ورزشی، پزشکی، تحصیلی، شرکت در کنفرانس و ملاقات با بستگان

برای صدورا ویزا مجارستان شما باید مراحلی را طی کنید از جمله :تعیین وقت، مراجعه حضوری برای تحویل مدارک و ثبت اطلاعت بیومتریک، عودت پاسپورت ,همچنین برای گرفتن ویزای مجارستان نیاز به مصاحبه و انگشت نگاری هم دارد.شما بعد از تحویل دادن مدارک مورد نیاز و اتمام کار طی ۲۱ روز ویزای مجارستان شما آماده می شود.

به دلیل اینکه مجارستان جز اتحادیه شینگن  می باشد ,سفر هر فرد به مجارستان باید از قبل هدف سفر آن مشخص شده باشد که لیه مراحل صدور ویزاهای کوتاه مدت شینگن مجارستان به کارگزار سفارت در تهران واگذار شده است.

مراحل صدور ویزا

اگر شما قصد سفر به مجارستان دارید باید ویزا این کشور داشته باشید,برای صدور ویزای و اقامت کمتر از ۹۰ روز شما باید ابتدا از طریق وب‌سایت کارگزار سفارت مجارستان برای دریافت وقت ملاقات اقدام کنید.سپس بعد از گرفتن نوبت و اعلام آن برای شما باید در موعد مقرر جهت انجام سایر مراحل شامل ارائه مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک به صورت حضوری به دفتر کارگزار مراجعه کنید.اگر شما قصد سفر بیشتر از ۹۰ روز به مجارستان دارید باید ویزای ملی نوع D مجارستان را داشته باشید که این نوع ویزا باید به قسمت کنسولی سفارت مراجعه کنید.

برای تعیین وقت سفارت مجارستان شما باید اقدام کنید و صبور باشید,زیرا به دلیل ترافیک کاری سفارت چند هفته طول میکشد تا برای فرد نوبت برسد,که در حال حاظر طی روال عادی مدت زمان لازم برای صدور ویزا نیز ۲۱ روز کاری است.

مدارک لازم برای دریافت ویزا مجارستان

۱-  فرم درخواست ویزا (موجود در سایت سفارت)

۲-  اصل گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه

۳-  اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی

۴-  ۲ قطعه عکس رنگی زمینه سفید (۴.۵*۳.۵ سانتی‌متر)

۵-  کپی ویزاهای قبلی و مهرهای ورود و خروج (در صورتی که قبلا ویزای شینگن یا کشور دیگری را دریافت کرده‌اید)

۶-  نامه تمکن مالی (پرینت حساب بانکی به ازای هر نفر ۴۰ میلیون تومان با مهر و امضای شعبه)

۷-  گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، پروانه کسب، ثبت شرکت، کارت بازرگانی یا گواهی بازنشستگی (سندی که دال بر اشتغال و تمکن مالی متقاضی ویزا باشد).

۸-  بیمه مسافرتی به ارزش ۳۰,۰۰۰ یورو

۹-  سند مالکیت

۱۰-  واچر هتل

۱۱-  بلیط هواپیما

مدت عتباری که ویزای شینگن برای اقامت در مجارستان برای شما اجازه می دهد ۹۰ روز می باشد که برای بیشتر اقامت حتما باید از طریق مبادی رسمی و قانونی این کشور اقدام کنید.

نکات مهم برای دریافت ویزای مجارستان

۱- حضور خود شخص در تاریخ مشخص شده برای انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری الزامی است.

۲- کلیه مدارک باید دارای ترجمه رسمی باشند.

آدرس سفارت مجارستان در تهران:

تهران، دروس، میدان هدایت، خیابان شادلو، پلاک ۱۶

مطالب مرتبط