چگونه در هواپیما خواب راحتی داشته باشیم؟

یکی از کارهایی که در سفر با هواپیما دشوار می باشد,خوابیدن است.زیرا شرایط آن بسیار مناسب نمی باشد ,خصوصا اگر تنها در حال سفر باشید و در میان غریبه ها هم هستید دیگر نمی توان چرت کوتاهی هم بزنید.

اگر قضد سفر با هواپیما دارید و کمی خسته هستید و نیاز به ارامش و خواب دارید می توانید نکات زیر را رعایت کنید تا با انرژی به مقصد قدم بگذارید.

۱- بهترین زمان پرواز در شب است

اگر قصد سفر دارید و بلیط برای ساعت ها و تایم های خواب شما وجود دارد,حتما آن را انتخاب کنید تا در هواپیما سریع تر به خواب بروید.

۲– روزهای میانی هفته را انتخاب کنید

انتخاب پرواز های میان هفته بسیار مناسب می باشد,زیرا پرواز خلوت تر و آرام تری نسبت به پرواز های اخر هفته می توانید داشته باشید.

۳- بهترین قسمت هواپیما صندلی کنار پنجره است

برای تهیه بلیط هواپیما سعی داشته باشید که صندلی کنار پنجره را انتخاب کنید تا بتوانید سرتان را به دیوار تکیه دهید تا زمانی که مسافر کناری می خواهد به دستشویی برود مزاحم خواب شما نشود.

صندلی های نزدیک دستشویی را انتخاب نکنید ,نکته دیگر این می باشد که صندلی های نزدیک اتاق بار هم دوری کنید چون فضای زیادی برای پاها وجود دارد اما اغلب خانواده هایی که فرزند کوچک دارند این صندلی ها را رزرو می کنند.

۴- صندلی خود را تا آخرین درجه به عقب بخوابانید

در مرحله اول صندلی را در حدی به عقب بخوابانید که مزاحم نفر پشت سر نباشد.

۵- لباس های گرم و راحت بپوشید

همیشه برای سفر با هواپیما لباس های گرم و جوراب های گرم به همراه داشته باشید. در طول پرواز، هواپیما بسیار سرد است و این مسأله خوابیدن را دشوار می کند.

۶- کمربند صندلی را روی لباس هایتان ببندید

همیشه برای بهتر خوابیدن در هواپیما ,کمربند صندلی روی لباس ها یا پتو کمکی ببندید تا در زمان تکان های هواپیما در اثر تلاطم های طبیعی جریان هوا مهمانداران شما را برای گوشزد کردن بستن کمربندتان بیدار نکنند.

۷- وسایل خواب

در سفر با هواپیما از لوازم خواب مانند چشم بند و صداگیر استفاده کنید.

۸- وسایل الکترونیکی تان را کنار بگذارید

برای بهتر خوابیدن و سریع خواب رفتن می توانید گوشی همراه و تبلت های خود را کنار بگذارید و برای سرگرم شدن از کتاب استفاده کنید ,زیرا همین کار به شما کمک می کند زودتر به خواب بروید.

۹- مواد غذایی و نوشیدنی ها

پر خوری در هواپیما باعث می شود که زود خواب نروید.بهترین نوشیدنی در هواپیما چای و آب می باشد و از خوردن قهوه و نوشابه خود داری کنید زیرا باعث می شود شما دیر تر خواب بروید.

مطالب مرتبط