نحوه اخذ ویزای فوری عراق

با نزدیک شدن به اربعین حسینی و بزرگ ترین پیاده روی جهان و زیارت اتباع متبرکه در عراق ,ویزای عراق هم در سطر ویزای سفرها برای ایرانیان قرار گرفته است.در پست های قبل خبرهای مبنی بر صدور ویزای عراق ذکر کرده ایم.اما این روزها قیمت ویزای عراق هم نسبت به چند روز قبل ارزان تر شده است و تقریبا به ۲۳۰ هزارتومان رسیده است.

ویزای شما که قصد پیاده روی برای اربعین دارید باید ۶ ماه اعتبار داشته و ۲۰ نمایندگی عراق در سراسر ایران برای صدور ویزا ایجاد شده است. هیچ ویزایی در مرز صادر نمی شود .شهرهایی که شما می توانید ویزا صادر کنید برای خود:اصفهان (۲ دفتر)، شیراز، آبادان، سوسنگرد، یزد، کرج، ایلام، کرمان، قم، ساری، تبریز، رشت، اراک، اردبیل، بندرعباس، بیرجند، بوشهر، گلستان و همدان واقع شده و در کنار سه کنسولگری اهواز، کرمانشاه و مشهد و سفارت عراق در تهران برای ویزای اربعین فعال شده اند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای عراق

۱-اصل پاسپورت (حداقل شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد)

۲-دو قطعه عکس ۴*۳ با زمینه سفید

یکی از فوری ترین صدور ویزای عراق ,ویزای انفرادی می باشد,برای صدور این نوع ویزا شما باید  به جای مراجعه به سفارت این کشور باید به سازمان مرکزی کارگزاری امور زیارتی استان تهران مراجعه کنند و پس از ارائه مدارک لازم درخواست اخذ ویزای انفرادی بدهند.

انواع ویزای کشور عراق

شما می توانید به چند طریق ویزای عراق بگیرید :

ویزای زیارتی :این ویزا به دو صورت می باشد :یکی ویزای زیارتی انفرادی و یک ویزای زیارتی گروهی .

(ویزای زیارتی گروهی به این صورت می باشد که به صورت دسته جمعی صادر می شود؛ یعنی دارندگان ویزای گروهی نمی توانند تک تک وارد عراق شده یا از آن خارج شوند؛ بلکه ملزم به سفر کاروانی هستند. ویزای گروهی هم مانند ویزای انفرادی، یک بار ورود است و سه ماه انقضا دارد.)

زمان اخذی ویزای فوری عراق (انفرادی): ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری

برای اخذ ویزای گروهی از رفتن به سفارت راحت هستید و فقط در سایت سامانه سماح ثبت نام و اطلاعات تمام اعضای گروه را ثبت میکنن.به این صورت شرکت سماح بعد از تایید درخواست، با متقاضی تماس گرفته تا با مراجعه حضوری به شرکت، مجوز اخذ ویزای گروهی را دریافت کند. در مرحله بعد متقاضی باید با مراجعه به سازمان مرکزی کارگزاری امور زیارتی و ارائه مدارک تمام اعضای گروه، تقاضای اخذ ویزای گروهی دهد. کارگزاری امور زیارتی استان تهران، مدارک دریافتی را به سفارت عراق فرستاده و سفارت پس از تایید مدارک، ویزای گروهی را صادر می‌کند.

زمان اخذی ویزای فوری عراق (گروهی): ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری

نکته مهم در گرفتن ویزای گروهی این می باشد که اگر یکی از افراد مدارکش نقضی داشته باشد ,ویزای همه گیر می شود .یا اینکه آن فرد را از گروه حذف باید کرد یا اینکه مشکل موجود را برطرف نمایید.

ویزای اعتیادیه و ویزای متعدده وجود دارد برای رفتن به عراق که برای زیارت اربعین زیاد مناسب نمی باشد و بیشتر برای کارهای عمرانی و تجاری در عراق می باشد.

مطالب مرتبط