نکات مهم برای سفرهای دریایی

مسافرین و مهمانان نوروزی که قصد دارند تعطیلات خود را در جنوب بگذرانند ,یا مقصد سفر آنها کیش و قشم می باشد این مقاله را بخوانند تا در عین سفر دریایی مشکلی برای شما پیش نیاید.

اغلب افراد در عین سوار بر کشتی یا قایق های دریایی ,دریا زده می شوند.یعتی حالت تهوه می گیرند.برای جلوگیری از این عمل شما ده دقیقه قبل از حرکت کشتی قرص حالت تهوه بخورید.اگر در آن زمان در دسترس شما نبود حتما از خدمه کشتی بگیرید.

خوردن و آشامیدن بعضی از خوراکی ها از جمله چیپس و پفک باعث می شود حالت تهوه بیشتری برای شما بوجود بیاورد .پس از خوردن تنقلات زیاد پرهیز کنید.

نکات دیگر که در سفر های دریایی باید رعایت کنید,حفظ و نگهداری از وسایل های خود و ساک های دستی شما می باشد.اگر شما دو سه ساک دارید از قبل برچسپ هایی با نام خود روی آن ها بنویسید.زیرا حمل بار در کشتی مثل هواپیما نمی باشد و در بعضی اوقات برای مسافرین جابه جا شده است و زمان زیادی برای پیدا کردن آن برده است.

برای پیاده شدن از کشتی و قایق عجله نکنید.یعنی صبر بر این داشته باشید تا شناور پهلو بگیرید.زیرا در بعضی از مواقع شناور بصورت کامل پهلو کنار اسکله نگرفته است ,مسافرین عجله پیاده شدن دارند که باعث می شود حوادث خطرناکی را بوجود بیاورد.

همیشه در زمان رفتن به عرشه مواظب باشید ,در بعضی از مواقع وقتی از کابین بیرون میاید باعث می شود حالت تهوه و یا سر گیجه به شما دست بدهد و پس با خونسردی کامل آرامش خود را حفظ کنید .

نکات مهم برای سفر های دریایی

در زمان عید و تعطیلات که شناورها  مسافر زیاد دارند و کمی شلوغ می باشد,حوصله و زمان شما سر می رود و قصد دارید زودتر به مقصد دریایی خود برسید,پس تصمیم میگیرید که با شناور های کوچکتر مثل قایق به جزیره بروید .پس نکاتی را برای شما ذکر می کنیم که قبل از بوجود آمدن مشکلات آنها را بهتر بدانید.

۱- به یاد داشته باشید قایق های که شما را جا به جا می کنند از نظر گردشگری و مسافر بری غیر مجاز می باشند .یعنی آنها در زمان ایجاد حادثه از جمله برخورد با قایق دیگر یا حوادث دیگر مثل بازداشت دریایی توسط گارد دریایی مسولیتی بر عهده نمی گیرند.

۲- حتما حتما جلیقه نجات را تن کنید.حتی اگر شنا بلد هستید هم جلیقه نجات را برای خود و فرزندانتان بپوشانید.

۳- از شوخی های بی مورد و پریدن و جابه شدن های بی مورد در قایق بپرهیزید.

۴-درشرایط نامساعد جوی از سفردریایی خودداری کنید.

نظر شما در مورد جزیره گردی چیست؟

ایا با قایق به تفریح دریایی رفته اید؟

مطالب مرتبط