معروف ترین بنا‌های تاریخی در اروپا

پارتنون – یونان

در نزدیکی آکروپولیس آتن مهم ترین و معروف ترین بنای تاریخی و باستانی که در سال ۲۰۰۷ خاص ترین بنای تاریخی در فرهنگ اروپا شناخته شد با نام پارتنون اکروپولیس وجود دارد . بنای پارتنون در سال ۴۴۷ قبل از میلاد برای پوشش آتنا یکی از الهه های باستانی یونان ساخته شد.

برج ایفل – فرانسه

در سال ۱۸۸۹ گوستاو ایفل ، برج ایفل را در شهر پاریس طراحی کرد و ساخت که برج ایفل با بیش از ۳۱۰ متر ارتفاع پربازدیدترین بنای یادبود موجود در دنیا می باشد که در سال ۲۰۱۰ بیش از ۲۵۰ میلیون بازدید کننده داشت .

 

آمفی تئاتر رم – ایتالیا

آمفی تئاتر رم یا آمفی تئاتر فلاویا با ظرفیت حدود ۵۰ الی ۸۰ هزار نفر نماد شهر ایتالیا می باشد که در طول سال های مختلف کاربردهای مختلفی از جمله جنگ گلادیاتورها ، میدان شکار ، محل اعلام زندانیان و اجرای نمایش های  درام داستان های حماسی را داشته است.

 

کلیسای دومو – میلان

یکی از جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی میلان ایتالیا در کنارغذاهای معروف ، ساختمان های تاریخی و فرهنگی بسیار کلیسای دومو میلان می باشد که مهمترین مکان تاریخی ایتالیا محسوب می گردد . دومو پنجمین کلیسای بزرگ دنیا است.

 

برج لندن – انگلیس

ساختمان ها و بناهای یادبود سلطنتی از بزرگترین جاذبه های توریستی لندن می باشند . در سال ۱۰۶۶ در مرکز شهر لندن یکی از قصرها و قلعه های معروف لندن به نام برج لندن ساخته شد که به قصر سلطنتی ملکه نیز معروف است.

 

موزه پرادو – اسپانیا

خانه سلطنتی اسپانیا و اکثر بناهای تاریخی در پایتخت کشور اسپانیا مادرید واقع شده اند که قطب فرهنگی این کشور محسوب می گردد . یکی از مهمترین بناهای تاریخی مادرید موزه ملی هنر پرادو می باشد که در سال ۱۸۱۹ ساخته شده و بسیاری از آثار هنری اروپایی از قرن دوازدهم تاکنون شامل صدها نقاشی ، مجسمه و طراحی های قدیمی و تاریخی در ان نگهداری می شوند . آژانس های  هواپیمایی کمی این تورها را برگزار میکنند .

 

Stonehenge در انگلیس

یکی از معروفترین های سازه های ماقبل تاریخ در دنیا با قدمت حدود ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در نزدیکی ویلشایر انگلیس با نام استون هنج قرار دارد .

 

مطالب مرتبط