راهنمای سفر به یونان

یونان کشوری کهن و دارای ساحل طولانی در حاشیه دریای مدیترانه است و در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته. این کشور به عنوان مهد تمدن در غرب شناخته شده است.

از کشورهای همسایه یونان می توان به ترکیه، آلبانی و بلغارستان اشاره کرد. در واقع یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا قرار گرفته است و وارث میراث یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطهٔ ترکان عثمانی است و تاریخ ویژه و پرحادثه این کشور آن را از سایر کشورهایی اروپایی متمایز کرده است.

۹۸ درصد مردم یونان دین مسیحیت و مذهب ارتدوکس را انتخاب کرده اند و تنها ۳/۱ درصد مسلمان در بین آنها وجود دارد. جمعیتی در حدود ۱۲ میلیون نفر و وسعتی بیش از ۱۳۱ هزار کیلومتر مربع دارد.

زمان سفر به یونان

اگر اهل ورزش های زمستانه به خصوص اسکی هستید در زمستان به یونان سفر کنید در غیر این صورت از اواخر آوریل تا اواسط ژوئن یعنی در فصل بهار یا در ماه های اول پایئز یعنی از سپتامبر تا اواسط اکتبر زمان مناسبی برای سفر به یونان است.

آب و هوا در یونان

آب و هوای یونان در مناطق مختلف متفاوت است کوههستان های واقع در شمال یونان زمستانهای سرد دارد و فصل گرما در آنجا کوتاه است اما در جنوب مردم زمستان معتدل و تابستان گرم و خشک را تجربه می کنند.

جاذبه های گردشگری یونان

 از آثار باستانی و جاذبه های فرهنگی بیشمار یونان می توان به آکروپولیس، دلفی، کنوسوس، معبد زئوس، موزه ملی باستان شناسی، میدان سینتاگما، معبد هفستوس، استادیوم پاناتیانائیکو، باغ ملی و دروازه ملل آتن اشاره کرد.

آتن پایتخت کشور یونان و سالونیک، پاتراس و هراکلیون هانیا، کرسونیسوس، لاریسا، رودس، تسالونیکی و ولوس از شهرهای بزرگ و توریستی یونان به شمار می‌رود.

اگر هم از تماشای جشن های خیابانی لذت می برید کارناول های زیادی در تمام طول سال در یونان برقرار است این کارناوال ها و عید پاک از سنت های قدیمی یونانی هاست. تئاتر و اجرای موسیقی خیابانی هم یکی از کارهایی است که این گروه ها انجام می دهند.

باغ وحش های دریایی را می توانید در حاشیه های جزیره آلونیسوس و زاکینتوس بیابید و از لاک پشت های سر سبز که مخصوص زیست بوم مدیترانه ای است دیدن کنید.

برای دوست داران ورزش های آبی هم می توان قایق سواری را پیشنهاد کرد. البته موتور سواری تپه های سر سبز هم دیدن دارد.

 این نکات را هنگام سفر به یونان در نظر داشته باشید:

از تاسیسات نظامی و موزه ها عکس برداری نکنید که به دردسر خواهید افتاد.

هنگام خرید عتیقه جات دقت کنید زیرا بردن اشیاء با قدمت بیش از ۲۰۰ سال از کشور ممنوع است.

از کشیدن سیگار در مناطق جنگلی خودداری کنید چون ممکن است ناخواسته باعث آتش سوزی در جنگل شوید.

آب لوله کشی در یونان را می توانید با خیال راحت بنوشید چون قابل شرب است اما در مناطق ساحلی شوری کمی را در آب احساس خواهید کرد.

روز های یک شنبه اکثر مراکز در یونان تعطیل است به جز مراکز خاص گردشگران.

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. majid گفت:

    عالی بود
    سفر زمینی به یونان چگونه است متشکرم