گنتینگ هایلند مالزی

گنتینگ هایلند یکی از نقاط دیدنی مالزی در پایتخت این کشور قرار گرفته است,این مکان دیدنی در قسمت شمالی کوالالامپور می‌باشد.گنتینگ که به گنتینگ هایلند معروف شده است بر بالای کوه که با ارتفاع زیادی قرار دارد که حدود ۱۸۰۰ متر که از خود شهر کوالالامپور ۵۱ کیلیومتر فاصله دارد.

این مجموعه گردشگری و تفریحی دارای پنج هتل اقامتی که بزرگترین هتل های دنیا محسوب می شوند و تقریبا ده هزار اتاق در این مجموعه گنتینگ وجود دارد و همچنین وجود قمار خانه در این منطقه که از دو قمار خانه مالزی یکی در این مکان قرار گرفته است.

در مجموعه گنتینگ هایلند مالزی برای تفریح گردشگران فروشگاه های زیادی و همچنین رستوران های متعدد با بهترین امکانات و پارک های بازی که با مجهز ترین امکانات می باشد در این مجموعه برای گردشگران مالزی و توریست ها فراهم کرده اند.اگر بخواهیم از تفریحات و دیگر امکانات این مجموعه برای شما بگویم وجود نمایشگاه دنیای سنگ‌ها و سیرک بزرگ در این مجموعه و تفریحات متنوع دیگر فراهم شده است.

برای رفتن به این منطقه دیدنی مالزی باید با بزرگترین تله کابین شرق اسیا بروید ,این تله کابین سریع برای خدمات دهی گردشگران گنتینگ هایلند مالزی می باشد.

برای استقبال زباد از این محموعه ,سازنده آن و گرداورنده این مجموعه که در سال ۱۹۶۴ شخصی به نام تن سری لیم گوه تونگ این مجموعه را با کمک دولت مالزی و سرمایه‌گذاری تمام اموال شخصی و ساخت هتل توانست این نقاط دیدنی را بوجود و آورد,حال این صاحبان به دنبال مجموعه دیگر شبیه به این نقطه در سنگاپور می باشد که برای این کشور و بخش خصوصی درامد خوبی دارد.

مطالب مرتبط