زیباترین و جذابترین رژه گل در هلند

‏۲۳ آوریل در هلند زیباترین رژه ی دنیا یعنی رژه ی گل آن هم به مدت ۳ روز برگزار می شود .این رژه از ساعت ۹:۳۰ صبح شروع و تا ساعت ۹ شب ادامه می یابد .در این روز زیبا ۲۰ قایق و ۳۰ خودرو که به زیباترین شکل ممکن تزیین شده اند مسیر ۴۲ کیلومتری ‏Noordwijk‏ تا ‏Haarlem‏ را می پیمایند .در دومین روز از این جشن باشکوه ،مردم زیباترین تزیین و گل را که در معرض دید قرار گرفته ،انتخاب می کنند .این مراسم تا ۵ عصر ادامه می یابد .

 

همچنین کار تزیین میلیون ها شاخه گل را صدها نفر از مردم بصورت داوطلبانه انجام می دهند تا بزرگترین فستیوال گل دنیا به بهترین نحو انجام می شود ،یکی از دشوارترین کارها در این مراسم پیدا کردن مکانی مناسب برای گرفتن عکس است زیرا همه ی تماشاچیان منتظر دیدن این فستیوال هستند و نمی خواهند حتی لحظه ای از این جشن زیبا را از دست بدهند .

 

همچنین باغی زیبا به نام ‏‎ Keukenhof‏ در این شهر وجود دارد که از جاذبه های گردشگری هلند میباشد  ،البته بهای بلیط برای ورود به آن ۱۶ یورو و برای کودکان نیم بها است این پارک از ۲۰ ماه مارچ تا ۱۷ ماه می از ساعت ۸ صبح تا ۷/۵ عصر پذیرای بازدیدکنندگان است .

 

 

جشنواره گل ‏Zundert

این جشنواره در تاریخ ۶ سپتامبر در شهر ‏Zundert‏ برگزار شد ،شهری که محل  تولد هنرمند بزرگ ون گوک است و سعی شد که از مفاهیم این هنرمند بزرگ نیز استفاده شود .

 

تاریخچه برگزاری این جشنواره به سال ۱۹۳۶ برمی گردد .حدود ۵۰۰۰۰ هزار از این جشنواره بازدید می کنند .دوستداران این جشنواره به صورت گروهی ،گل ها را تهیه و تزیین می کنند .بعضی وقت ها این کار ۳ ماه زمان می برد .از کاشتن گل ها گرفته تا گل دادن آن ها .

 

جشنواره ی زیبای گل ‏Lichtenvoorde

 

این جشنواره معمولا در دومین یکشنبه از ماه سپتامبر برگزار می شود .این جشنواره نیز همانند سایر جشنواره های هلند همراه با موسیقی که پخش می شود باعث می شود که هزاران نفر شرکت کننده در آن ،لحظات زیبا و بی نظیری را تجربه کنند .

آتش بازی نیز در این جشنواره ،زیبایی آن را دوچندان می کند.

 

مطالب مرتبط