آشنایی با آداب و رسوم کریسمس در شهرهای خاص

شاید نیازی نیست که بگوییم: یکی از اصلی‌ترین جشن‌هایی که در دنیا برگزار می شود، جشن سال جدید است. بسیاری از مردم جهان، مثل ما ایرانی‌ها، آغاز بهار را به عنوان جشن سال نو می‌دانند و برای آن آداب و رسوم ویژه ای برگزار می‌کنند. ولی مسیحیان، کریسمس را برای خود به عنوان آغاز سال جدید می‌دانند و جشن می‌گیرند.

 

 

با توجه به آن که جشن سال جدید میلادی نزدیک است و ممکن است عده از شما هنوز برنامه ریزی نکرده‌اید که برای کدام مقصد گردشگری، بلیط هواپیمای ارزان و چارتری (www.trip.ir) تهیه کنید؛ بنابراین تصمیم گرفتیم در این گزارش، به شما بگوییم که آداب و رسوم کدام کشور، شگفت‌انگیز است و امکان دارد شما در این کشورها، سفری خاطره انگیز را تجربه نمایید.

استرالیا

جالب است بدانید، کریسمس در کشور استرالیا با جشن‌های خیابانی پا می گیرد. کارناوال‌های نور، شمع، رقص‌های خیابانی، آواز خواندن دسته‌جمعی، کنسرت‌های گوناگون و … از مهمترین ویژگی های جشن سال جدید میلادی در استرالیا است که سبب می شود، مردم تعطیلات کریسمس را با شادی وصف ناشدنی تجربه کنند.

چین

چین، کشور هزار رنگ و هزار طرح است که مسیحیانش، جشن های ویژه‌ای برای کریسمس دارند. آنها خانه های خود را تزیین می کنند، درخت کریسمس یا همان درخت نور خودشان را آذین می بندند، کاغذهای شادی که قرمز رنگ هستند را به نمایش می گذارند و با روشن کردن فانوس های کاغذی، جشنی بزرگ برپا کرده و شادی را در مناطق مسیحی نشین ایجاد می کنند.

اتیوپی

جالب است بدانید یکی از بهترین جشن های سال نو میلادی، در کشور اتیوپی برگزار می شود که البته به جای ابتدای ژانویه از ۷ ژانویه محاسبه می گردد. در این روز، زنان و مردان راهی کلیسا می شوند، لباس سفید می پوشند و با برگزاری آیین های سنتی خود، سال جدید میلادی را جشن می گیرند. آنها جشن‌های سه روزه، ۱۱ روزه و … دارند که برای برگزاری آن از مدت ها قبل برنامه‌ریزی می کنند و به خرید می‌روند.

انگلستان

کریسمس در این کشور پر ذرق و برق، خلاصه می شود در جشن های خیابانی، خرید هدیه، جوراب‌هایی که منتظر هدایای بابا نوئل است، شیرینی و خوراکی های منحصر به فرد، رقص و آواز و … . انگلستان در زمان سال نو میلادی، میزبان هزاران گردشگر است که با حضور در شهری چون لندن، با ساکنین این شهر در جشن سال نو همراه می‌شوند و درخت کریسمس را آذین می بندند. اگر دوست دارید شما هم یکی از این گردشگران باشید، بلیط هواپیما خود را رزرو کنید و راهی این شهر زیبا شوید.

فرانسه

صدای ناقوس کلیساها، آوازهای دسته جمعی، جشن های خیابانی، غذاهای رنگارنگ، بابا نوئل، کیک های باترکریم، هدیه و … همه و همه به معنی آغاز سال نو میلادی در فرانسه است. شاید نیازی نباشد بگویم که شما با حضور در کنار برج ایفل می‌توانید یکی از به یاد ماندنی ترین جشن های سال نو عمر خود را در پاریس مشاهده کنید؛ جشنی که سراسر نور است و رنگ و آواز!

هلند

شکلات داغ، کیک های حروف الفبا، غذاهای رنگارنگ و … نمادهایی از جشن سال نو در هلند هستند. در این روز، کودکان همگی منتظر سینترکلاس هستند تا برایشان هدیه بیاورد و جشن را با لباسی سرخ و تاجی بلند آغاز کند.

مکزیک

شاید برای شما جالب باشد که بدانید، زمانی که جشن کریسمس در بسیاری از شهرهای دنیا با برف و سرما همراه است، مردم در مکزیک در هوایی ملایم یا حتی گرم، کریسمس را جشن می‌گیرند. حتی مسافران زیادی اقدام به اقامت طولانی مدت در هتل‌های این کشور می‌کنند. از رسومات مردم این سرزمین، این است که خانه‌های خود را با گل های همیشه بهار تزیین کنند و با کاغذ، فانوس بسازند و در شمعدانی‌ها، شمع روشن کنند. مردم مکزیک در شب سال نو شمعدانی های خود را بیرون از خانه می گذارند تا شهر خود را نورانی کنند و نوید سال نو را به یکدیگر بدهند.

در پایان

کریسمس، یک جشن جهانی و یکی از عیدهای محبوب در بین مردم جهان است. بیشتر کسانی که دور از کشور خود زندگی می‌کنند، بهترین موقعیت را برای سفر به کشور زادگاه خود دارند. به همین دلیل، پیشنهاد می‌کنیم برنامه‌ریزی پیش از کریسمس را فراموش نکنید. پس باید برای خرید بلیط هواپیما، قبل از موعد سفر، در وبسایت زیر اقدام کنید:

https://www.trip.ir

باید بگوییم جشن سال نو میلادی در سراسر جهان به شکلی متفاوت برگزار می‌شود و شما می‌توانید با حضور در هر شهر، صحنه‌ای متفاوت را به چشم ببینید. پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال مقصدی برای سفر در کریسمس ۲۰۲۰ هستید، بیش از این معطل نکنید و با کسب اطلاع از نحوه برگزاری مراسم در شهرها و کشورهای گوناگون، مقصد خود را انتخاب نمایید. البته باید به این نکته دقت کنید که هتل‌ها و هواپیماهای به مقصد انتخابی شما، پر نشده باشد.

البته دقت کنید که همزمان با خرید بلیط هواپیما، باید به فکر رزرو هتل خارجی نیز باشید. چرا که این زمان، فرصت مناسبی برای گردشگری و سفر به کشورهای دیگر است و بسیاری از گردشگران در سراسر دنیا را وادار می‌کند تا یک سفر دیگر را تجربه کنند. به همین دلیل، بیشتر هتل‌ها در مقاصد شناخته شده توریستی، قبل از آن که فکرش را کنید پر می‌شود. برای اینکه به ترافیک رزرواسیون برخورد نکنید، از طریق وبسایت تریپ، می‌توانید رزروهتل خود را انجام دهید:

https://www.trip.ir/hotel

منبع: نمناک

مطالب مرتبط