مراحل ساخت برج ایفل

برج ایفل که حدول دو سال و شش ماه برای انجام و ساخت آن طول کشید در سال در سال ۱۸۸۷ آغاز و در ۳۱ مارس ۱۸۸۹ به پایان رسید.وزن برج ایفل بیشتر از ده تن می باشد که قطعات آن هم از ۷ هزار و ۳۰۰ تن فولاد تشکیل شده است.این برج که در حال حاظر بیشترین بازدید بنا بین بناهای تاریخی داشته است و بیشترین بازید در بین گردشگران از بناها را برج ایفل داشته است که عکس های مراحل ساخت آن را برای شما گرداوری کرده ایم.

پاریس پایتخت فرانسه و بزرگترین شهر کشور فرانسه می باشد ,که یکی از پر جمعیت ترین شهر های اروپا با حدود  ۱۲ میلیون نفر جمعیت به شمار می رود.

پاریس در سال ها قبل جز پر جمعیت تریت شهر های غرب اروپا محسوب می شد و در سال های ۲۰۱۰ جز سرسبز ترین شهر دنیا بود ,پاریس یکی از شهرهای گران قیمت برای زندگی می باشد و حدود  ۲۸ میلیون گردشگر سالانه به پاریس سفر میکنند.

پاریس مناطق دیدنی و تاریخی زیادی دارد که بناهای تاریخی آن حدود  ۳۸۰۰ می باشد و حتی چهار منطقه ی میراث جهانی یونسکو در پاریس ثبت شده است.

یکی از دیدنی های معروف دنیا در پاریس می باشد,برج ایفل که اسم این برج را از طراح این آثر بر گرفته شده است,برای رنگ آمیزی این برج هر هفت سال یکبار با موقیعیت جو آن را رنگ آمیزی می کنند که حدود  ۵۰ تن رنگ آن را رنگ آمیزی میکنند.

ارتفاع این برج ۳۰۰ متر می باشد که تقریبا به اندازه یک ساختمان ۷۰ طبقه می باشد ,در حال حاظر هم برای ارتفاه بیشتر این برج آنتنی را بر بالای این برج نصب کرده اند که ارتفاع آن ۳۲۴ متر به اندازخ ساختمان ۸۱ طبقه می رسد.

به نقل از سایت های فرانسه حدود ۲۰۰ میلیون نفر از این برج دیدن کرده اند تا کنون که هر گردشگر و توریستی که به تور فرانسه و پاریس سفر می کند به این برج هم برای دیدن و خصوصا عکس یادگاری و این روزها عکس سلفی با برج ایفل را از یاد نمی برند.

مطالب مرتبط