خانه / جهانگردی / بازاریابی دیجیتال در گردشگری و آژانس های مسافرتی

بازاریابی دیجیتال در گردشگری و آژانس های مسافرتی

امروزه صنعت گردشگری نیز مانند سایر صنایع برای بهبود کسب و کار خود نیازمند بازاریابی دیجیتال است. دیجیتال مارکتینگ راهکاری تاثیرگذار برای افزایش فروش آژانس های مسافرتی ست که دیگر بازاریابی سنتی، نتایج مثبت چشم گیری در کسب و کار آنها ندارد. برای بازاریابی دیجیتال در گردشگری و آژانس های مسافرتی می توان از همه خدماتی که در دیجیتال مارکتینگ ارائه می شود کمک گرفت و محدود به شاخه خاصی نمی شود.

لزوم استفاده از دیجیتال مارکتینگ در گردشگری و آژانس های مسافرتی:

شاید از خودتان بپرسید چرا باید آژانس های مسافرتی از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است: دیجیتال مارکتینگ به صنعت مشخصی، اختصاص ندارد و با توجه به گسترش ابزار دیجیتال و دسترسی شمار زیادی از مردم به این ابزار، یکی از معمول ترین راه های بازاریابی، برای برقراری ارتباط سریع و موثر با مشتری محسوب می شود. البته نباید فراموش کرد که خدماتی که در آژانس های مسافرتی ارائه می شود از طریق اینترنت براحتی قابل فروش است و همین باعث شده که آژانس ها یکی از موفق ترین موارد در استفاده از بازازیابی دیجیتال باشند. دیگر دلایل استفاده از دیجیتال مارکتینگ در آژانس های مسافرتی به شرح زیر هستند:
فعالیت گسترده آژانس های مسافرتی با استفاده از اینترنت و قابلیت های آن
اهمیت هماهنگی بین منطقه ای، کشوری و بین المللی در آژانس های مسافرتی جهت ارائه خدمات به مشتریان
محدود کردن بازار به یک بخش خاص، برای دفاتر خدمات مسافرتی با استفاده از دیجیتال مارکتینگ و…


دیجیتال مارکتینگ در آژانس های مسافرتی:

همانطور که می دانید دیجیتال مارکتینگ عبارت است از فرایند ایجاد رابطه و حفظ آن و تعامل موثر و متقابل با مشتریان از طریق ابزارهای دیجیتال. در این روش، بازاریابی یک کسب و کار، با استفاده از به کارگیری ابزارها و کانال های الکترونیکی برای ارتباط با مشتریان، صورت می گیرد. امروزه بازاریابی دیجیتال در موفقیت کسب و کار خدمات مسافرتی بسیار تاثیر گذار است و دلیل اصلی آن ارائه خدمات آژانس ها به صورت اینترنتی ست. بخش عمده ای از این بازاریابی توسط شبکه های اجتماعی صورت می گیرد اما سایر خدمات دیجیتال مارکتینگ نیز که بصورت اینترنتی ارائه میشوند، تاثیر بسزایی در رونق بازار آژانس های گردشگری دارند.
کدام خدمات آژانس های مسافرتی را می توان با قابلیت های اینترنتی ارائه داد؟
دفاتر خدمات مسافرتی تمایل دارند که از قابلیت های اینترنت جهت تجارت و افزایش فروش یا به عبارتی از تجارت الکترونیک بهره مند شوند و از اینترنت جهت معرفی خدمات خود در بازار رقابتی بیشترین استفاده را ببرند. مهمترین سرویس ها و خدماتی که دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی می توانند در قالب گردشگری الکترونیک ارائه دهند عبارتند از:
ارائه پکیج تورهای داخلی و خارجی
خدمات ارائه ویزا
خدمات رزرواسیون واحدهای اقامتی
فروش بلیط های اینترنتی قطار، اتوبوس، کشتی و هواپیما

آژانس های مسافرتی از کدام خدمات دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند؟

اگر می خواهید برای بهبود فروش و برندینگ یک آژانس مسافرتی از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید باید پیش از هر کاری استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ خود را مشخص کنید. توصیه می شود برای بهره برداری بیشتر از این بازاریابی، برنامه مشخصی برای دیجیتال مارکتینگ خود تعیین و راهکارهای مناسب برای اجرای آن را تعیین کنید و در این برنامه ریزی، اهداف کوتاه مدت و بلندمدت خود را الویت بندی کنید.
طراحی وب سایت: اولین و اساسی ترین خدمات دیجیتال مارکتینگ برای آژانس های مسافرتی، طراحی وبسایت اختصاصی ست که در برندینگ آژانس، بیشتر اثر را دارد.
تولید محتوای اختصاصی: تولید محتوا شامل ویدئو، پادکست، کتابچه و یا مقاله های متنوع می شود که در دیجیتال مارکتینگ امکان تولید انواع این محتوا، بصورت اختصاصی برای آژانس شما وجود دارد.

بهینه‌سازی سایت (SEO): اگر وبسایتی برای کسب و کار خود ایجاد کرده اید می توانید با ابزار دیجیتال مارکتینگ، سایت را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.
استراتژی بازاریابی محتوا: با برنامه ریزی درست می توانید بر اساس محتوای تولید شده، بازاریابی کنید. این محتوا بر اساس سلیقه کاربران تولید می شود و هدفمند است.
توسعه برند تجاری: برندینگ یکی از مهم ترین خدمات دیجیتال مارکتینگ است که در فروش آژانس های مسافرتی تاثیر زیادی دارد.
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی: یکی از راه های اساسی بازاریابی دیجیتال برای افزایش فروش، بازاریابی شبکه های اجتماعی ست که استفاده از این روش برای آزانس های گردشگری بسیار نتیجه بخش است.

تبلیغات در گوگل: اگر می خواهید در کمترین زمان، فروش خود را به حداکثر برسانید می توانید از گوگل ادز استفاده کنید که موثرترین روش برای افزایش فروش محسوب می شود.
بازاریابی موبایلی: طراحی آپ ها و پیامک های تبلیغاتی موثر، از دیگر خدمات دیجیتال مارکتینگ برای آژانس های گردشگری بشمار می آیند که در فروش بیشتر، تاثیر زیادی دارد.
بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ: از این روش معمولا برای مشتری های ثابت و یا مشتریان خاص استفاده می شود و در شرایط خاص، بازده متفاوتی دارد.
تبلیغات بنری: یکی دیگر از خدمات دیجیتال مارکتینگ برای بهبود کسب و کار دفاتر تورهای گردشگری ست که انواع مختلفی دارد و بیشترین تاثیر را برای برندینگ به دنبال دارد.
استفاده از دیجیتال مارکتینگ برای آژانس های مسافرتی آری یا نه ؟

هر گردشگری پیش از سفر، با سوالات مختلفی روبرو می شود که با سرچ در موتورهای جستجو، به دنبال پاسخ آنهاست. بنابراین برای فروش محصولات مرتبط با گردشگری، این دریچه، مناسب تر از سایر راه هاست. بعبارت دیگر یکی از بهترین راه های بازاریابی که به مدیران آژانس های مسافرتی توصیه می شود، دیجیتال مارکتینگ است. تنوع خدمات این نوع بازاریابی تمام ابعاد کسب و کار گردشگری را در بر می گیرد و شاید بتوان گفت که صنعت گردشگری بیشترین بهره وری را از این روش بازاریابی داشته است. شبکه های اجتماعی، تبلیغات در گوگل، بازاریابی موبایلی با ارائه اپ ها جذاب و کاربردی و طراحی وب سایت های مفید با محتوای بهینه از مهم ترین راه کارهای دیجیتال مارکتینگ برای بهبود کسب و کار دفاتر مسافرتی هستند. با توجه به وسعت کسب کارتان و بودجه ای که برای بازاریابی در نظر گرفته اید می توانید از یک، چند و یا همه خدمات بازایابی دیجیتال را انتخاب کنید و در کوتاه ترین مدت نتایج را ببینید.

امتیاز شما
[Total: 2 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.