کشتی کروز

یکی از مجلل ترین و راحت ترین شیوه های سفر به اروپا ، سفر با کشتی  کروز می باشد. سفر گردشگری با کشتی کروز باعث می شود که بتوانید چندین کشور اروپایی را به طور همزمان ببینید. در سفر با کشتی کروز کافی است تنها یک بار چمدان خود را در کشتی باز کرده و تمام مسیرهای کشتی کروز را گشته و در کمال آرامش از سفر خود لذت ببرید. بدون این که تمام مدت خسته از نقل مکان از این هتل به هتل دیگر باشید. می توان گفت که کشتی کروز تنها و بهترین راه برای رفتن به یک سفر بی نظیر دریایی می باشد، یک کشتی تفریحی لوکس برای تجربه ای تازه و شیرین، دیدن مقاصد مختلف، چشیدن لذت و ثبت خاطره انگیز روزهای زندگی.

 

کشتی کروز برخلاف سایر خطوط کشتیرانی که مسافران  و گردشگران را از یک نقطه به نقطه ی دیگر جهان بر روی آب های اقیانوس منتقل می کند ، مسافرت های رفت و برگشتی بر روی کشتی در طول دوره های مختلف یک یا چند روزه ترتیب می دهد که مقصد همان مبدا سفر است.

 

پیدایش هتل های شناور با تغییر و تحول کاملا متفاوت و هیجان انگیز لازم بود تا دوباره مردم به مسافرت های دریایی علاقه مند شده و کشتی های کروز محبوبیت زیادی به دست آوردند. زمان کوتاه و توقف‌های متعددی در مکان‌های شگفت انگیز باعث شد تا کشتی‌ها به شکل دیگری طراحی شوند. کشتی ها دارای فضای بیشتر و ارائه سرویس‌های لوکس و مجلل در فضای باز استفاده طراحی شدند. بطوری مردم  کشتی کروز را هتل شناور بر روی آب با خدمات میزبانی فوق العاده می دانند.

 

امکانات و خدمات کشتی کروز

کشتی کروز دارای خدمات عالی غذاخوری است. برخی از خطوط کشتی ، رستوران هایی در عرشه کشتی و در فضای باز ارائه می دهند در حالی که برخی دیگر با سالن های غذاخوری مجلل و زیبا به جذب مسافرین بیشتر می پردازند. کشتی های کروز علاوه بر آن کازینو، مرکز تناسب اندام، جکوزی، سینما و حتی برخی از کشتی‌ها تئاترهایی شبیه به برادویی (Broadway) دارند. استخرهای شنا، وان‌های آب داغ، سالن، کتابخانه و باشگاه از دیگر خدمات خارق العاده برخی از کشتی‌ها هست. در سال های اخیر کشتی های کروز به بخش جدانشدنی صنعت گردشگری تبدیل شده اند و درآمد بسیار بالایی دارند. امکانات بسیار مناسب به همراه بهترین مناظر دریا بر محبوبیت این کشتی افزوده است.

 

تورهای سفر و گردشگری دریایی که بوسیله ی کشتی کروز انجام می شوند ، توسط افراد ماجراجو و کنجکاو که به دنبال تجربه های جدید هستند ، مورد استقبال زیادی قرار می گیرد. گردشگرانی که به سفرهای لوکس علاقمند هستند ، سفرهای دریایی انتخاب اول آن هاست. کشتی های کروز همانند یک شهر مدرن شناور بر روی آب هستند و به تمامی آن چه برای لذت بردن از یک سفر لازم است ، مجهز هستند. مراکز خرید مدرن با قیمت های مناسب، استخرهای سرپوشیده و رو باز، سونا، جکوزی، پارک آبی، سالن های سینما و تئاتر، شهر بازی کودکان، کلاب های مختلف و …. بخشی از امکانات تور کشتی کروز هستند.

 

امروزه ده ها شرکت کشتیرانی بزرگ در دنیا وجود دارد که در حال رقابت برای ارائه خدمات بهتر به مسافران سفرهای تور کشتی کروز می باشند، که از معروف ترین های آنها میتوان شرکت های بزرگ کشتیرانی بین المللی ,Celebrity Cruises ,Princess , Costa Cruise ,MSC Cruises ,Norwegian Cruises ,Royal Caribbean را نام برد. در حال حاضر بزرگترین کشتی های تفریحی برای سفر با تور کشتی کروز متعلق به شرکت امریکایی Royal Caribbean میباشد که جدیدترین آنها با نام Harmony Of the Seas در سال ۲۰۱۶ به آب انداخته شد.

 

ساختار کشتی کروز

کشتی هایی که در تورهای گردشگری کروز به آب انداخته می شوند،شامل تعدادی طبقه قابل اقامت برای مسافران و تعدادی طبقه نیز برای تجهیزات فنی می باشد که برای مسافران قابل اقامت نیست. معمولا کشتی های ۱۸ طبقه، ۱۶ طبقه آن اقامتی می باشد. که از این نیز یک یا دو طبقه آن فقط مخصوص قشر خاص و خیلی مرفه بوده و ورود افراد متفرقه به این بخش ممنوع بوده و تمامی امکانات داخل این طبقات مخصوص افراد همان طبقه می باشد. این طبقات خاص معمولا در کشتی های بزرگ بیشتر از ۱۴ طبقه وجود دارند. در کشتی کروز معمولا یک رستوران اصلی و چندین رستوران فرعی وجود دارد که رستوران اصلی آن ساعت سرو معینی دارد و حتما با لباس رسمی باید وارد آن شوید.اما رستوران های دیگر ساعت کار کلی دارند و نیازی به لباس رسمی در آن ها نیست.

 

انواع کابین های کشتی های کروز تفریحی

کابین های یک کشتی کروز تفریحی انواع مختلفی دارد که عبارتند از :

۱-کابین های داخلی (Inside) : این کابین ها که به طرف داخل کشتی چیده شده اند، پنجره ندارند و از طبقات پایین تا بالای کشتی می توانند باشند. طراحی داخلی این کابین ها به گونه ای است که نورپردازی لازم برای آن ها انجام شده است به نحوی که همانند کابین های پنجره دار بنظر می رسند و نبود پنجره در آن ها احساس نمی گردد.

۲-کابین های پنجره دار (Outside / Ocean view) این کابین ها بطرف بیرون کشتی و رو به دریا و اقیانوس چیده شده اند و طبقات میانی و تا زیر کابین های بالکن دار می توانند باشند. این کابین ها پنجره کوچکی رو به اقیانوس دارند که البته قابل باز شدن نیستند.

۳-کابین های بالکن دار (Balcony) : این کابین ها در طبقات بالاتر از کابین های پنجره دار هستند و همانطور که از اسمشان پیداست، شامل بالکن می باشند و دارنده این نوع کابین میتواند از میز و صندلی موجود در بالکن نیز استفاده کند. این کابین هادر کشتی های ۱۸ طبقه از طبقه ۹ به بالا قرار دارند.

۴- سوئیت های مختلف (Suite Balcony): این کابین ها بالکن دار هستند و در طبقه ۱۲ به بالا می باشند که خود به چند نوع تقسیم می شوند و در شرکت های کشتیرانی مختلف، نام های مختلفی دارند. این کابین ها بنا بر اسامیشان سایزهای مختلفی دارند.

مزایای سفر با تور کشتی کروز 

یکی از مزایای سفر با کشتی کروز ، صرفه جویی در هزینه ی جابجایی و زمان است. چرا که نیاز به رزرو هتل در شهرهای مختلف و جابجایی زمینی یا هوایی بین شهرها در این سفر حذف میشود و کشتی کروز مانند یک هتل سیار محل سکونت دائمی در تمام شهرها است.

در یک سفر چند روزه با کشتی کروز ، می توانید با کمترین هزینه و زمان از چند شهر در کشورهای مختلف  دیدن کنید و با فرهنگ آن کشورها آشنا شوید.

از مزیت های دیگر سفر با تور کشتی کروز این است دیگر وعده های غذایی مختلف مشغله فکری شما نیست و می توانید در رستوران های مجلل این کشتی ها با هزینه بسیار مناسب بهترین و با کیفیت ترین غذاها را میل کنید و لذت ببرید. ورودی رستوران هایی با این کیفیت در اروپا برای هر نفر بیش از ۱۰۰ یورو است که در تور کشتی کروز به رایگان از این کیفیت استفاده می کنید.

بطور کلی بخش عمده مسافران تور کشتی کروز تنها برای لذت بردن و استفاده از رفاهیات خود کشتی این تور را انتخاب می کنند و حتی در توقف های کشتی در شهرهای مختلف از آن پیاده نمی شوند و از خدمات خود کشتی استفاده می کنند، چرا که با وجود برنامه های جذابی که شبها در کشتی جریان دارد (کنسرت، تئاتر و نمایشهای مختلف)، فرصت استفاده از سایر امکانات( استخر، سونا، پارک آبی و …) را باید به روز اختصاص داد.

از دیگر مزایای تور کشتی کروز داشتن سیکل حرکتی منظم این کشتی هاست که معمولا بصورت هفتگی می باشد. شما امکان انتخاب زمان حرکت خود در هر تاریخی را دارید و میتوانید هر کدام از هفته ها را برای سفرهای تور کشتی کروز انتخاب کنید.

مطالب مرتبط