آشنایی با قصر خامه‌ای – کاخ کاترین در روسیه

در این پست از معرفی مکان های دیدنی و تاریخی جهان قصد داریم کاخ کاترین که دارای تالار های بزرگ و شیک سلطنتی دارد که هریک نام های دارد . این کاخ از نظر تاریخی برای دوران پتر کبیر می باشد که بر روسیه حکومت می کرده است.

بزرگترین تالار این کاخ که از نظر معماری بی نظیر می باشد را اتاق طلايي می باشد که تزیین آن با استفاده از طلای زیادی بوده است که برای ورود به کاخ ابتدا باید از این تالار رد شد که با وحود پنجره ها انعكاس نور روي ديوار زرين، روشنايي اتاق را بیشتر کرده است.برای وجود نور های زیبا در این اتاق (اتاق نور)هم معروف می باشد.

تزیین سقف این تالار بخاظر پیروزی جنگ روسیه در آن زمان با طرح جنگ پوشیده شده است .

 

اتاق بعدی که برای شما معرفی میکنیم ,اتاق سبز می باشد .این اتاق خصوصی بوده است که توسط كاترين كبير براي پسرش پل اول و همسرش ساخته شده است.

این اتاق که سبز کم رنگ می باشد با استفاده از گچ های سفید و مجسمه ی زن مرد با لباس سنتی روسی تزیین شده است.اما این اتاق که بخاطر اتش سوزی و سوخته شدن اتاق باسازی شده است,دیگر تزیین این اتاق وجود شکل درخت انگور یونانی در گوشه های اتاق می باشد.

 

در قدیم و حتی بعضی از گردشگران این کاخ را با نام كاخ كاترين می شناسند که به مرور زمان این کاخ به کاخ خامه ای معروف گردید.این کاخ که برای استراحت و اقامت گاه تابستانی پتر کبیر بوده و این منطقه را به همسر خود هدیه داده است.

 

بر اثر اختلاف های قدیمی قوی این کاخ زیبا روسیه که به دست دختر کاترین خانم اليزابت می رسد و راضی نبودن از این کاخ آن را از نو می سازد و برای بازسازی آن از ۱۰۰كيلوگرم طلاي ناب برای تزیین آن استفاده کرده است و همچنین بعضی از کارشناسان می گویند سقف کاخ تمام از طلا می باشد.

 

یکی دیگر از اتاق های کاخ خامه ای به نام پرتره است که در آن پرتره‌هاي زيبايي از كاترين، اليزابت، پتر كبير و بقيه شاهزادگان و شاهان روسيه می باشد ,نگهداری می شود.

 

اتاق دیگر این کاخ کهربا می باشد ,این اتاق به این شکل می باشد که تمام وسايل اين اتاق از ميز و صندلي گرفته تا كف‌ و ديوارها همه با كهربا تزيين شده و حتی در آن زمان یک نفر تمام وقت برای نگهداری از این وسایل همیشه مواظبت می کرده است.اما در زمان جنگ جهاني دوم بیشتر امکانات این اتاق به غارت رفته است.

اتاق دیگر این کاخ که مخصوص پذیرایی می باشد ,به اتاق سفید معروف می باشد .این اتاق که از رنگ سفید و ابی برای وجود ارامش تزیین شده است ساخته شده است.

اتاق جذاب دیگر قصر به نام كمرون معروف می باشد,این اتاق که سليقه شخصي كاترين كبير، ديوارهاي آبي‌رنگ و سقف‌هاي نقاشي شده تزیین شده است .

 

 

مطالب مرتبط