با غار های ماترا در ایتالیا بیشتر آشنا شوید

کشور ایتالیا از جمله کشورهایی است که قدمت و تاریخ گسترد ای دارد و زیبایی ها و جاذبه های بسیاری در این کشور زیبای اروپایی وجود دارد که علاقه مندان را به سوی خود جلب می نماید یکی از جاذبه های گردشگری و زیبای ایتالیا غارهای مترا واقع در جنوب ایتالیا  می باشد. غارهایی که زندگی مدرن و تاریخی را به یکدیگر پیوند زده اند.

سالها پیش زمانی که ساکنان جنوب ایتالیا تصمیم به ساخت خانه در قارهای ماترا نمودند یک  شرکت معماری محلی به نام «مانکا استودیو» مامور به ساخت یک فضای داخلی گرم و دعوت کننده در دل کوه شد و با ساخت یک هتل زیبا با نام هتل دیمورا عصر حاضر را به تاریخ گذشته پیوند زده است.

 

این هتل زیبا که با فضاهایی زیبا به وسعت ۳۰۰ متر مربع ایجاد شده است دارای فضاهای منحنی شکل است و ۴ سوئیت دنج و زیبا را در کنار یک فضای مشترک، تراس و آبگرم در بر دارد.

طراحی این هتل به گونه ای است که دیوار های سنگی گرما و امنیت را به بازدید کنندگان القاء نموده و دیوار های سفید رنگ وظیفه تقسیم فضا ها را به عهده گرفته اند.

طراحی این هتل به نحوی است که فضاهای داخلی احساس تنگی به بازدید کنندگان نمی دهد و همچنین با حداکثر نمودن نور طبیعی روشنایی و نور این فضاها را به طور کامل تامین می نماید.

چیزی که در محیط غار غیرممکن به نظر می رسد. علاوه بر این، طراحی داخلی اغلب مبلمان سفارشی با چوب بلوط کم رنگ دارد که احساس خاکی بودن فضا را افزایش می دهد.

 

غار های تاریخی ماترا از سال ۱۹۹۳ در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو ثبت گشته اند. اکنون این طراحی بررسی مدرنی در چگونگی احیای یک فضا شده است. بعد از استفاده اولیه آن ها به عنوان خانه انسان های غارنشین، این غارها تقریبا تا سال ۱۹۸۰ به طور مداوم مورد سکونت بودند و بعد استفاده از آن ها منسوخ شد.

در سال های اخیر تلاش های بسیاری صورت گرفته است تا بتوان کاربری این غار ها را به شکل رستوران، هتل  و مراکز فرهنگی تغییر داد تا بیشتر از پیش در دسترس علاقه مندان به طبیعت و جاذبه های آن قرار گیرد.

 

مطالب مرتبط