راهنمای سفر به کازابلانکا در مراکش

همانطور که می دانید مراکش هم به لیست کشورهای توریستی پیوسته است. شهر کازابلانکا یکی از کلان شهرهای مراکش است که از نظر اقتصادی و تجاری و توریستی مهم ترین شهر این کشور محسوب می شود. عرب ها کازابلانکا  را به نام دارالبیضا می شناسند که به معنی سرای سفید است. این شهر در کنار اقیانوس اطلس قرار گرفته و در واقع در جهت غرب این کشور واقع شده است. از نظر توریستی دارای جاذبه های بسیاری است که شامل مساجد، خانه های سلاطین و… می شوند.

 

 

از نظر قدمت این شهر دارای قدمتی طولانی است که به نظر می رسد در قرن هفتم پیش از میلاد این شهر ساخته شده است و تمدن خود را آغاز کرده است.
بیشتر توریست ها دوست دارند که شب های کازابلانکا را تجربه کنند چرا که شب این شهر زیبایی خاص خود را دارد خصوصا اگر اهل ساحل گردی باشید. فرودگاه اصلی این شهر محمد پنجم نام دارد. از میان مساجد زیبای این شهر توصیه می شود به دیدار مسجد شاه حسن بروید.

 

 

از جمله امتیازهای این مسجد این است که قسمتی از آن روی آب قرار گرفته است و در ظاهر و داخل آن از معماری ویژه ی مراکشی استفاده شده است. به علت وجود نورهای لیزری روی مسجد می توانید تا کیلومترها دریا را مشاهده کنید. گچبری های داخلی مسجد هم زیباست. از آ نجا که که این مسجد حدود ۲۵ هزار نفر را در خود جای می دهد بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی ( صلی الله علیه و آله ) سومین مسجد بزرگ دنیا به حساب می آید.

 

 

مثل بسیاری از شهرهای خوش قدمت، این شهر هم از بافت قدیم و جدید بهره مند است. بافت قدیمی کازابلانکا هنوز هم پا بر جاست. انواع معماری ساختمان های قدیمی در کازابلانکا به سبک فرانسوی است. اگر شما سحر خیز هستید و می خواهید در مراکش برای صرف صبحانه به رستوران ها بروید باید کمی گرسنگی را تحمل کنید چرا که ساعت کاری مراکشی ها برای رستوران ها از بعد از ساعت ۷ صبح می باشد. یکی از مهم ترین مناطق کازابلانکا که در سمت غربی مسجد بزرگ شاه حسن دوم قرار دارد کورنیچ نام دارد که مهم ترین مرکز گردشگری در این شهر به حساب می آید

 

 

یک عصر و شب را به ساحل اختصاص دهید و از آب های شفاف و ماسه های زیبا و طلایی استفاده کرده و گشت و گذار خوبی داشته اشید. برای صرف نوشیدنی مثل آب میوه و چای و حتی دسرهای شیرین و ذرت بوداده می توانید از مغازه های اطراف خیابان های اصلی استفاده کنید چرا که مطمئن ترین مکان ها از نظر بهداشت در خیابان های اصلی هستند چرا که نظارت زیادی بر آن هاست.

مطالب مرتبط