راهنمای جامع سفر به بلغارستان

بلغارستان یکی از کشور های جنوب شرقی اروپا می باشد که پاتیخت ان شهر سوفیا است.زبان رسمی بلغارستان بلغاری می باشد البته چند در صد مردم هم ترک و کولی می باشند ,واحد پول بلغارستان لوا,در آمد اصلی این کشور بیشتر از صادرات اسانس گل رز و همچنین پوشاک، کفش، آهن و فولاد، ماشین آلات و تجهیزات و سوخت هم از دیگر محصولات و امکاناتی می باشد که به کشور های دیگر صادر میکنند.

بهترین زمان سفر به بلغارستان :

کشور بلغارستان دارای ۴ فصل آب و هوایی است . بهترین تاریخ سفر به کشور بلغرستان  ماه ژوئن است، محصولات کشاورزی رسیده و مغازه ها پر از محصولات و سبزیجات تازه هستند، اگر هم به پاییز علاقه داریو رنگ های پاییزی، سپتامبر به بلغارستان سفر کنید.
آب و هوا در بلغارستان  :

در بلغارستان تابستان ها گرم است ودمای هوا در ماه جولای نزدیک ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد ولی میانگین دمای هوای بلغارستان در تابستان بین ۳۰ تا ۳۵ درجه سانتی گراد می باشد. در زمستان نیز میانگین دمای هوا بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد است.
ساعات اداری در بلغارستان  :

فروشگاه ها در بلغارستان روزهای دوشنبه تا جمعه از ۹:۰۰ یا ۱۰:۰۰ تا ۱۹:۰۰ ، روزهای شنبه ها از ۹:۰۰ تا ۱۳ و روزهای یکشنبه ها تعطیل هستند. بانک ها و سازمانها و ادارات بین ۱۲:۳۰ تا ۱۳:۰۰ یا ۱۴:۰۰ برای ناهار تعطیل هستند ولی بعد از آن تا ۱۷:۰۰ مشغول بکارند. اکثر موزه ها روزهای دوشنبه تعطیل هستند.
خدمات پزشکی در بلغارستان  :

اگر در شهر سوفیا یا صوفیه به خدمان پزشکی نیازمند شدید  بهتر است به بیمارستان Vita بروید . میتوانید با اورژانس به شماره ۱۵۰ هم تمای بگیرید .
تلفن های ضروری:

شماره تلفن اورژانس در بلغارستان : ۱۵۰

شماره تلفن آتش نشانی در بلغارستان : ۱۶۰

شماره تلفن پلیس در بلغارستان : ۱۶۶

برق :

برق بلغارستان ۲۲۰ و نیاز به همراه داشتن مبدل برای پریز ندارید .
آب آشامیدنی:

آب لوله کشی بلغارستان قابل شرب و گوارا است.

دین و مذهب بلغارستان حدود ۱۰ درصد مسلمان و بیشتر آنها مسحیت می باشد ,هر چند که بلغارستان رسماً کشوری سکولار می باشد اما در قانون اساسی این کشور دین سنتی مسیحیت ارتدوکس بیان شده است.

اگر بخواهیم سواحل کشور بلغارستان را برای شما معرفی کنیم,یکی از بزرگترین ساحل ها و معروفترین آنها سانی بیچ در نزدیکی شهر بورگاس می باشد و ساحل معروف دیگر آن در اطراف شهر وارنا می باشد که برای تفریح در این کشور علاوه بر ساحل های دیگر مناسب تر می باشد.

یکی از دیدنی ترین شهرها در تور بلغارستان در شهر وارنا که در افسانه ها اینگونه آمده است که دزدان دریایی که به این شهر آمده بودند و طلای زیادی را برای غارت اماده بردن کرده بودن اما بر اثر فاجعه این طلاها در شن ها ریخته شد و به قول در افسانه ها زمین از آنها انتقام گرفت که این منطقه در حال حاظر  گلدن سندز یا شن های طلایی معروف شده است ,وارنا تا فرودگاه حدود ۲۵ کیلومتر فاصله دارد. جاذبه های گردشگری وارنا را اینجا ببینید .

در شهر ساحلی سانی بیچ تعداد زیادی هتل و رستوران وجود دارد ,تقریبا حدود ۸۰۰ هتل و رستوران که در هر سال میزبان گردشگر ها و توریست های زیادی در این شهر می باشد ,فاصله سانی بیچ تا فرودگاه بین المللی وارنا ۳۵ کیلومتر و با فرودگاه خود شهر هم ۲۵ با شهر بورگاس  می باشد.

ساحل دیگری از بلغارستان که برای تفریح مناسب می باشد آلبنا می باشد ,در این منطقه حدود ۴۳هتل وجود دارد اما هر ۴۳هتل ۵ ستاره نمی باشند که کیفیت آن ها کمی پایین می باشد ,اما به دلیل وجود چشمه های آب معدنی گردشگر ها به این منطقه سفر می کنند.

یکی دیگر از قدمی ترین ساحل های بلغارستان سنت کنستانتین و النا می باشد که در این منطقه ساحلی حدود ۵۰ هتل برای پذیرش گردشگران در حال خدمت می باشند که فاصله این ساحل با وارنا حدود ۱۰ کیلومتر می باشد.

وارنا یکی از شهر پرجمعیت بلغارستان می باشد که از نظر جمعیت سومین شهر بزرگ این کشور محسوب می شود.وارنا جاذبه های مهم گردشگری و تفریحی دارد که:پارک دریایی ، دلفیناریوم ، پل آسپاراخوف ، کلیسای جامع ارتدوکس شرقی می توان اشاره کرد.

مراکز خرید در وارنا وجود دارد که برندهای معتبری مانند بازارهای دبی و استانبول دیده می شود,مراکز خرید بزرگ در وارنا که حتی برای شما امکان کودک باری که شما بتوانید به راحتی در بازار خرید کنید را فراهم کرده اند و ساعت کاری این مراکز خرید ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰ می باشد.

دو مرکز و ساختمان بزرگ در وارنا که حدود ۷۰ متر می باشد وجود دارد که یکی از آنها اداری و تجاری و دیگر برای تفریح و خرید می باشد ,در بالای سقف برج غربی وارنا محل فرود هلی کوپتر می باشد.

اگر قصد سفر به بلغارستان را دارید همراه با تور شما هتلی را انتخاب کنید که به ساحل نزدیک باشد تا سفر خوبی داشته باشید همچنین گلدن سندز قوانین محلی را رغایت کنید تا سفر شما بدون دردسر باشد.

بیشتر گردشگر در گلدن سندز با پیاده به مقصد خود می روند اما اگر قصد رفتن به مکان خاص دارید که از هتل شما دور می باشد شما می توانید با مراجعه به ایستگاه مرکزی ترن ها روبروی هتل  Admiralمسیر دو طرفه انتخاب کنید.( قیمت بلیط ترن ها هم ۴ لوا می باشد)

یکی دیگر از تفریحات دریایی که در گلدن سندز معروف می باشد تور کشتی دزدان دریایی می باشد,شما می توانید به این تفریح جذاب بروید که برای کودکان شما لباس های نمادین می پوشانن و و به گشت زنی در خلیج وارنا و همچنین صرف ماهی کباب شده بر روی عرشه و سایر برنامه ها مثل مسابقه و رقص و موسیقی برای شما تدارک دیده اند,توصیه می شود این تفریح را در زمانی بروید که دریا ارام باشد.

پارک آبی Aquapolis بلغارستان اگر به بزرگی پارک آبی دبی نمی باشد اما جذابیت آن به این می باشد که در میان جنگل می باشد و فضای خوبی دارد تا شما تفریح کنید.

در صورتی که نیاز به راهنمایی در مورد وییزا کش.ر بلغارستان دارید مطلب ویزای بلغارستان را بخوانید .

مطالب مرتبط