جاذبه های گردشگری سوئد

مهمان نوازی سوئدی ها با هتل های درجه یک و تسهیلات پذیرایی عالی مشخص می شود. پایتخت آن استکهلم است که تمام فعالیت های اداری در آن انجام می پذیرد. استکهلم یکی از زیباترین شهرهای دنیاست که به خاطر مدرن بودن، پیشرفته بودن و روی مد بودن در همه چیز از سبک زندگی گرفته تا فشن، دیزاین، خوراک و فناوری های پیشرفته مشهور است.

 

سوئد در بخش شمالی اروپا قرار گرفته است و به عنوان یکی از قطب های گردشگری اروپایی به حساب می آید. کشور زیبای فنلاند نیز با این کشور همسایه است. جاذبه های گردشگری سوئد بسیار زیاد است که شامل مکان های طبیعی و تاریخی و سواحل می شود.

 

پوشش گیاهی این کشور غنی است و از تمدن و پیشنیه ای دراز مدت بهره مند است که تاریخ آن را باید خواند. هوای سوئد بسیار پاک است و رفت و آمد ایمن است. در مرکز که استکهلم نام دارد دو فرودگاه بین المللی واقع است که این گویای تردد زیاد توریست ها به آن است. جاذبه های گردشگری سوئد بیشتر از نوع طبیعی می باشد.

 

فرودگاه استکهلم آرلاندا دارای تعداد پروازهای بیشتری است و ناوگان آن نیز بیشتر است اما فرودگاه گوتبورگ لاندوتر برای پروازهای بین المللی کار می کند. توریست ها می توانند از طریق هوا و یا قطار به سوئد بیایند. جزیره گاتلند یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سوئد است.

 

اما جزیره گاتلند در واقع در دریای بالیتک قرار دارد که جاذبه های ساحلی فراوانی دارد. از جمله ویژگی های جزیره گاتلند می توان به شن های سفید و پوشش گیاهی زیبا اشاره داشت. پرندگان دریایی این مناظر را زیباتر کرده اند. جزیره گاتلند به عنوان یک مکان تاریخی شناخته می وشد.

 

گردشگاه اسکی Are مکانی است که در زمستان ها بسیار پر رونق است و خیلی پر رفت و آمد است. در این محل انواع تسهیلات برای یک گردش زمستانی در اختیار توریست هاست.

جزیره جورگاردن از دیگر جاذبه های سوئد است که می توانید از آن دیدن کنید و در محیط متفاوت آن آرامش بیابید. موزه های این جزیره بسیار مشهور است. نگارخانه ها و موزه های سوئد حرف های زیادی برای هنر دوستان و عاشقان تاریخ دارند.

 

برای برخودرای از فرهنگ مردم سوئد می توانید از بخش صنایع دستی نیز دیدن کنید. شهربازی ها نیز محل های مناسبی هستند که می توانید دورهمی دل انگیزی در آن داشته باشید.  خانه های مخصوص تعطیلات، آپارتمان ها و گردشگاه های ساحلی هم برای گردشگران وجود دارد که مناظر شگفت انگیزی از دریای بالتیک دارند. کافی شاپ ها، بازارهای خوراکی، موزه های تأثیرگذار و چندین و چند رستوران شیک در این شهر وجود دارد.

 

بزرگترین هتل یخی دنیا در Jukkasjärv قرار دارد که تماما از یخ ساخته شده است. هتل یخی مورد نظر در محلی به وسعت ۵۵۰۰ متر مربع ساخته شده است که هم کلیسا و هم کافه یخی دارد. متاسفانه هر سال بعد از ساخت این هتل در آوریل آب می شود.

 

 

 

مطالب مرتبط