معبدی دیدنی در بالی اندونزی

جاذبه های گردشگری شهر بالی در اندونزی

در کناره ی دریاچه ی براتان در کوهستانی در مجاورت Bedugulیکی از جاذبه های گردشگری شهر بالی در اندونزی را می بینیم که معبدی عظیم بوده که با نام معبد پورا براتان (Pura Bratan)شناخته می شود و همانطور که گفته شد در کناره ی دریاچه ی براتان واقع شده با توجه به محل قرار گیری معبد پورا براتان که آب فراوانی در اطراف خود دارد علاوه بر محلی برای عبادت وظیفه ی آب رسانی به مناطق کم آب اطراف را نیز بر عهده دارد .

معبد پورا براتان در سال ۱۶۶۳ ساخته شده و در نزد مردم بالی جایگاه ویژه ای دارد و اکثرا مراسم مخصوص خدای آب، دریاچه و رودخانه را به افتخار “دوودانوو” در این معبد باشکوه برگزار می کنند .

جاذبه های گردشگری شهر بالی در اندونزی

همانطور که گفته شد معبد پورا براتان وظیفه ی آب رسانی به مناطق کم آب اطراف را بر عهده داشته و جزو اصلی ترین منابع آب رسانی به نواحی اطراف بالی می باشد. اگر به داخل معبد بروید مجسمه ای عظیم از بودا در درون ساختمان معبد وجود دارد که علاوه بر احترامی که ساکنین برای بودا قائل هستند در معبد اعانات زیادی نیز به خدای شیوا ارائه می شود .

جاذبه های گردشگری شهر بالی در اندونزی

دریاچه ی براتان نیز مکانی بسیار دیدنی می باشد که بر ارتفاع ۱۲۰۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده و با نام کوهستان مقدس نیز شناخته می شود چرا که این نواحی بسیار سرسبز می باشد و هوایی استوایی و خنک دارد.

مطالب مرتبط