زیباترین جزیره های دنیا

وجود جزیره ها در سرتاسر دنیا باعث شده تا گردشگران انتخاب های متفاوتی برای رفتن به این اماکن گردشگری رویایی داشته باشند. ما در این مقاله ۱۰ جزیره ای را به شما معرفی می کنیم که در عین زیبایی اما اسم آن ها به گوش شما نخورده باشد.

۱- جزیره ی آیتوتاکی کوک

جزیره ای مرجانی در میان جزایر کوک که در اقیانوس آرام قرار دارد. جزیره ای که ما را به یاد بهشت می اندازد و طبیعتی وحشی و جوی بسیار دوست داشتنی دارد. آب این جزیره مانند دیگر جزایر آبی است اما در بخشی از آن شما شاهد این هستید که شن ها سفید و آبی آن جا شفاف است!

 

۲- جزیره ی بلاک :

قسمتی از مجمع الجزار روید به این جزیره اختصاص یافته و از جمله زیبا ترین جزایر جهان محسوب می شود. در تابستان آب و هوای این جزیره بسیار مطبوع است و گردشگران زیادی برای بازدید به این جزیره سفر می کنند. به پیاده روی ، دوچرخه سواری و صخره نوردی همراه با هزینه های بسیار پایین اقامت این جزیره را منحصر بفرد کرده است.

 

۳- جزیره ی پرتو سانتو :

جزیره ای با صخره های کوهستانی که در کشور پرتغال و در نزدیکی شهر مدیرا قرار دارد. اقیانوس اطلس میزبان جزیره پرتو سانتو است که اهالی روستاهای پیرامون آن به علت خون گرمی مشهور هستند و موجب می شوند سالیانه گردشگران زیادی به این جزیره مسافرت کنند. حتما این جزیره را در لیست سفر خود قرار دهید.

 

۴- جزیره ی آندامان :

اگر به دنبال این هستید تا تصاویر ساخته ذهن نقاشان را که بر روی بوم ها نقش بسته به طور زنده ببینید پس پیشنهاد ما به شما جزیره آندامان است. آب های زیبای خلیج بنگال از دیدنی هایی است که نظیر آن وجود ندارد. مناطقی هستند که هنوز هیچ بشری به آن نرفته است. این جزیره تحت کنترل دولت هندوستان است و باید قبل از رفتن به آن جا از این دولت مجوز بگیرید.

 

۵- جزیره ی دانک :

یکی از مناسب ترین مکان های دنیا برای غواصی آب های این جزیره هستند. صخره های مرجانی که در کنار این جزیره قرار دارند باعث زیبایی هرچه بیشتر آن شده است. این جزیره در حوالی استرالیا قرار دارد که هر بیننده ای با دیدن آن مسحور می شود. اگر به دنبال مکانی برای گذراندن ماه عسل هستید این جزیره مناسب ترین مکان است.

 

۶- جزایر فرناندود نورونها :

در برزیل مجموع این جزیره با چندین جزیره زیبای گردشگری دیگر قرار دارد که با صخره ها و سواحل متعددی محاصره شده است. غواصان نیز سالانه به طور وسیعی به این جزیره مسافرت می کنند که به علت انبوه دلفین ها در این منطقه است. اما کوسه هم در آب های این جزیره وجود دارد که تاکنون حمله ای از آن ها مشاهده نشده است.

 

۷- جزیره ی پتیت سنت وینسنت :

از کوچک ترین جزیره های مجمع الجزار گرنادین این جزیره می باشد که در دریای کارائیب قرار دارد. طبیعت منحصر بفرد و سواحل زیبای آن باعث شده تا هر ساله گردشگران برای ماه عسل و یا با خانواده به این مکان زیبا مسافرت کنند و مدتی را در این منطقه بگذرانند.

 

۸- جزیره ی ترک ها و کایکوها :

کارائیب که هم اکنون به عنوان یکی از زیبا ترین و منحصر بفرد ترین مکاتن های دنیا محسوب می شود تا چندی پیش برای کسی شناخته نشده بود و از دید همگان مخفی شده بود. این جزیره بهترین مکان برای گذراندن اوقاتی خوش و دلپذیر است که ماه عسل از آن جمله است. سواحل عظیم همراه با شن های سپید ، دریای آبی بیکران ، جنگل های سبز و تفریح گاه های زیبا دلیل این گفته می باشند.

 

۹- جزیره وابینفارو :

جزیره ای مرجانی واقع در مجمع الجزایر مالدیو که اگر به آن سفر نکرده اید حتما از آندر تور مالدیو  پشیمان خواهید شد چرا که قطه ای از بهشت را ندیده اید. تنها هتلی که در این جزیره قرار دارد تفرجگاه بانیان نام دارد که هزینه ی بسیار پایینی را برای اقامت از شما دریافت می کند.

 

۱۰- جزیره ی مونم واسیا:

اگر هم به تاریخ و هم به تفریح علاقه دارید به این جزیره بروید و از آن بازدید کنید چرا که در طول تاریخ نبرد های گوناگونی در این جزیره به وقوع پیوسته است. با سفر به این جزیره از آرامش و حس خوبی که در این جزیره وجود دارد لذت خواهید برد.

 

 

 

مطالب مرتبط