بستکیه یا اولین مقر فرهنگی دبی

در میان جاذبه های دبی، که تمام توریست های کل دنیا به آن علاقه نشان می دهند، می توان بیش از هر چیز به مناطق تاریخی این شهر اشاره کرد. هر چند دبی شهر کوچکی است اما از آن جا که محل و مقر ثروتمندان خلیج نشین بوده است، هنوز هم آثاری از قدیم الایام در خود جای داده است.

به عنوان مثال محله های قدیمی که امروز تبدیل به مکان های گردشگری و تاریخی شده اند مهم ترین بخش گردشگری دبی هستند. یکی از این محل ها که توسط بستکی های ایرانی، نام گذاری شده است بستکیه دبی نام دارد.

در اوایل قرن ۱۹، تجار بستک، به این محل آمده و شروع به تجارت و کسب و کار کردند و بعد از اینکه تجارت خانه هاشان، رونق یافت برای خانواده و خود عمارت هایی زیبا ساختند. این افراد حدود ۸۰ سال در این محل زندگی کردند تا اینکه در سال ۱۹۸۰، طی جنگ هایی که صورت گرفت این شهر تقریبا از بین رفت اما هنوز بخش هایی از آن به قوت خود باقی است.

می توان گفت در میان تمام بخش های دبی، این منطقه تنها بخشی است که سیمای قبل از متمدن شدن دبی را هنوز حفظ کرده است. در حال حاضر این عمارت های زیبا تبدیل به موزه ها و گالری ها و نمایشگاه ها و مراکز دیدنی شده اند که توریست ها از آن ها دیدن می کنند.

ناگفته نماند که صبح ها تنها زمانی است که می توانید از محل دیدن کنید و عصر بیشتر مراکز دیدنی بسته می باشند. بستکیه به عنوان یک مقر مهم فرهنگی در دبی به حساب می آید

مطالب مرتبط