مهم ترین فرصت های گردشگری در بالی

بالی یکی از مکان هایی است که با هدف گردشگری مد نظر توریست ها قرار دارد. در این مکان می توانید برخی جاذبه های متفاوت را مشاهده کنید. بیشتر توریست هایی که از ایران به این مکان سفر می کنند به بخش هایی از این شهر می روند که ما در زیر به آن ها اشاره کرده ایم. خوب است شما نیز قبل از خرید تور بالی به این مکان های گردشگری در بالی توجه داشته باشید.

موزه بالی:

 موزه ی بالی یکی از بهترین و متفاوت ترین جاذبه های توریستی در اندونزی و بالی است. در این مکان می توانید حکاکی های زینت داده شده، ماسک های نقاشی شده، عروسک های بامزه ی خیمه شب بازی و حتی ظروف سفالی و منسوجاتی را مشاهده کنید که متعلق به افراد مشهور در این منطقه است. تمام موارد گفته شده در محوطه ای کاملا امن سال هاست نگهداری شده و میزبان علاقمندانی است که به فرهنگ و هنر کشورها احترام می گذارند.

موزه معبد (Puri Pemecutan )

درست در کنار موزه ای به نام Puri Pemecutan معبدی با همین نام وجود دارد که حدود ۱۰۰ سال است که به عنوان میراث مذهبی فرهنگی مردم این منطقه شناخته می شود. در این مکان می توانید انواع سلاح ها، ابزار آلات موسیقی و تندیس های هندو ها را مشاهده کنید. اما جذاب ترین بخش موزه ی معبد Puri Pemecutan خنجرهای بومی و باستانی هستند که دیدن آن ها خالی از لطف نیست.

 

مرکز هنر (Taman Werdi Budaya)

بسیاری از آثار هنرمندان معاصر بالی در این مرکز هنر سنتی نگهداری می شود. این آثار نیز شامل ماسک های چوبی، حکاکی و نقاشی و مواردی از این دست است. اگر می خواهید با سوغاتی های بالی نیز آشنا شوید می توانید از این مکان استفاده کنید و ضمن آشنایی با فرهنگ این مردم برای خرید سوغاتی نیز اطلاعاتی بدست آورید. کارهای هنرمندان، سوغاتی ها و محصولات هنری با قیمت ثابت و بدون تخفیف در این مکان برای فروش گذاشته شده است.

موسیقی و رقص سنتی

رقص سنتی مردم بالی به صورت شمشیر بازی ملایمی است که دیدن آن خالی از لطف نیست. در واقع اگر ندانید این رقص بالیایی هاست فکر می کنید که یک سرگرمی نمایشی است.  برخی از هتل هایی که در بالی هستند از فرصت نمایش رقص سنتی بهره مند هستند و برخی از هتل ها نیز تنها یک شب در هفته این سرویس ویژه را ارائه می دهند. شمشیر نمایشی در این رقص ها نوعی شمشیر قطور با نوک تیز است.

در شمال شرقی این شهر نیز هر صبح نمایش هایی برپاست که نشاط را به زندگی بینندگان تزریق می کنند. نمایش هایی که با عروسک های خیمه شب بازی نیز صورت می گیرند به طور گردشی در هتل ها یافت می شوند که توصیه می کنیم اگر به زبان اهالی بالی اشنایی دارید حتما آن ها را ببینید هر چند فهم کارهای این عروسک ها چندان سخت نیست.

جزایر بالی دو اقیانوس آرام و هند را مرتبط ساخته و  از آن چیزی ساخته که بین تمام مردم دنیا به مکان گردشگری بی نظیر معروف شده است. آب و هوای این جزیره ها بسیار دلچسب و خواستنی است. بالی با اینکه بسیار زیبا است مقر مهم سونامی ها و باران های سیل آسا است از این رو پیش از سفر باید آب و هوای این منطقه را مورد بررسی قرار داد. برای سفر به بالی فصل خاصی مشخص نشده است اما بیشتر توریست هایی که اخیرا از ایران به این منطقه سفر کرده اند، بهار را بهترین فصل برای گردشگری در بالی دانسته اند.

سواحل این جزایر بسیار دیدنی است و شفافیت آب آن لمس کردنی است. حتی توریست هایی که در کشور خود از سواحل زیبا برخوردارند نیز دوست دارند به بالی سفر کنند و از فرصت آب های درخشان در کنار خانه هایی چوبی و ساحلی استفاده کنند. شب های بالی واقعا رویایی است و این موجب شده بسیاری از توریست هایی که به دنبال لمس احساس آرامش اند یک بار این جزیره را تجربه کنند.

اگر دوست دارید غروب خورشید در این مکان را تجربه کنید باید به  اولواتو بروید و منظره هایی را با چشم خود ببینید که در کمتر عکسی دیده شده اند. اگر می خواهید آب های اقیانوس هند نیز در این مکان تجربه کنید باید به جنوبی ترین مکان بالی بروید و صخره های سیاه آن را مشاهده کنید و از طراوت این اقیانوس نیز بهره مند شوید.

مطالب مرتبط