خانه / جهانگردی / معبد لوط در بالی

معبد لوط در بالی

همانطور که می دانید بالی یکی از بخش های مهم در اندنزی است که این منطقه ی آسیایی از قدیم الایام شمه ای از مذاهب را به خود داشته است از این رو معابدی نیز در آن وجود دارد که نشان می دهد مردم این منطقه عبادتگاهی برای خود داشته اند.  جایی به نام معبد لوط که بیش از هر چیز سنگ ها نمایانگر آن هستند یکی از مکان های مذهبی بالی به شمار می رود. معبد لوط که در زبان اهالی اینجا، به معنی سرزمین می باشد، واقع در محلی بوده که در آن ادارات دولتی و حکومتی نائب السلطنه رونق داشته است. این معبد در ۲۰ کیلومتری مرکز بالی است. مرکز بالی Denpasar نام دارد.

hhi1919

تخته سنگی که محل این معبد است با جز و مد دریا به زیر آب رفته و سر از آب بر می دارد بنابراین برای رفتن به داخل آن باید با توجه به شرایط جزر و مد به آن داخل شد. جزر و مد های اقیانوسی که میزبان این سنگ است بسیاری از توریست ها را به سمت خود می کشد. نا گفته نماند که این محل مورد علاقه ی عکاسان و علاقمندان به هنر عکاسی در سراسر دنیا است.

hhi1925

علت اینکه این تخته سنگ به صورت یک معبد در آمده این است که در قرن ۱۵ ام، یک کشیش در طی سفر خود، به منظور استراحت به این سنگ پناه می برد و شب را در آن سپری می کند و به دلیل آرامش وسکونی که از آن دریافت می کند، آن را محلی مقدس و ارزشمند برای پرستش خدایگان دریا می یابد و از آن پس این مکان مقدس شده و همه گان را به سمت خود می کشاند. این معبد یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری دنیا است که به دلیل شرایط قرار گیری در اقیانوس تقریبا بی نظیر است.

hhi1920

در بالی معابد هفت دریا شهرت دارند که در امتداد ساحل ها در این منطقه واقع شده اند. این معبد ها در ساحل های جنوب غربی بالی واقع شده اند. مردم بالی معتقدند که مار بزرگی که مار دریا آن را می نامند از این معبد در مقابل روح های خبیپ محافظت می کند اما کسی تا کنون این مار را ندیده است.

hhi1923

معبد لوط در بالی دارای پوشش سر سبزی است که توریست ها از دیدن آن لذت می برند و هوای مرطوب اطراف معبد موجب می شود که این پوشش همیشه سبز باشد اما به دلیل محدودیت هایی که این تخته سنگ در آب دارد امکان توسعه آن چنان که باید نیست.

hhi1922

قبل از اینکه به این معبد برسید، باید از یک بازار بزرگ عبور کنید. این بازار برای فروش انواع سوغاتی های بالی، و پوشاک برپا شده است از این رو، مکانی است که توریست ها به آن سر می زنند و در ضمن خرید های خود سری هم به این معبد می زنند البته اگر شرایط جوی و جزر و مد به آن ها این اجازه را بدهد. برای دیدن از این مکان قبل از خرید تور بالی، به این سرویس دهی در مورد این مکان گردشگری حتما دقت لازم را مبذول دارید.

hhi1921

امتیاز شما
[Total: 2 Average: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.