جاذبه های سالزبورگ در اتریش

سالزبورگ چهارمین شهر بزرگ اتریش و مرکز ایالت سالزبورگ در غرب اتریش است. سالزبورگ به پایتخت فرهنگی اروپا شهرت دارد و ترکیبی است از زیبایی طبیعی و افسون دهکده ای اتریش بافت قدیم سالزبورگ شاهکاری است از معماری باروک و در گوشه گوشه آن کلیساهای بزرگ و کاخهای با شکوه گوشه هایی از تاریخ برجسته شهر را منعکس می نمایند. ترجمه تحت الفضی سالزبورگ یعنی قلعه نمک چرا که سنگ بنای شهر از درآمد حاصله از معادن نمک در نزدیکی شهر گذاشته شد و رفته رفته سالزبورگ را به شهری ثروتمند تبدیل نمود و برای همین به سالزبورگ رم شمالی هم می گویند
سالزبورگ قطعاً یکی از بهترین مکان ها برای دوستداران موسیقی است. این شهر زادگاه موتزارت است سالزبورگ در کناره های رودخانه زالتساخ و مرزهای شمالی کوههای آلپ قرار دارد. این شهر در ۱۵۰ کیلومتری شرق مونیخ، ۲۸۱ کیلومتری شمال غربی لیوبلیانا، اسلونی و ۳۰۰ کیلومتری غرب وین واقع شده است.جشنواره موسیقی سالزبورگ هرسال در این شهر برگزار می‌شود.


اولین اقامت در سالزبورگ به حدود ۵ قرن ق.م به حدود دوره سلت ها برمی گردد. این شهر در قرن ۱۴ میلادی از باواریا اعلام استقلال کرد.
سالزبورگ شهر فوق العاده قشنگی است. منظره کوههای آلپ را دارد و فوق العاده سبز است.گردشگران می توانند به گالری ها، موزه ها ، رستوران ها و مراکز خرید و بازار کشاورزان بروند و لذت ببرند.
در سالزبورگ همه جاذبه های شهر در فاصله کمی از بافت قدیم (آلستاد) قرار دارند. در چندین کیلومتری جنوب سالزبورگ شهرهای تاریخی Warfen , Hallein واقع شده و در غرب آن دریاچه های زیبای سالزبورگ با مناظری دلربا قرار دارد که در بهار و تابستان مملو از گلستانهای زیباست.

مطالب مرتبط