جاذبه های گردشگری کانادا

آبشار نیاگارا

در مرز مشترک کانادا و آمریکا یکی از زیباترین مقاصد گردشگری در دنیا ، آبشار نیاگارای معروف یکی از برترین جاذبه های گردشگری کانادا می باشد که گردشگران زیادی را برای بازدید به سمت مرز کانادا می کشاند .

 

پیوتین اصلی

اگر به کانادا سفر کردید غذای معروف و محلی کبک به نام پیوتین تهیه شده از سیب‌زمینی سرخ شده، پنیر و آب گوشت را از دست ندهید . پیوتین را در همه جای کانادا بخصوص در محله های فرانسوی کانادا می توانید پیدا کنید.

 

رودخانه Campbell زیستگاه سالمون های نارنجی

یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی کانادا رودخانه Campbell می باشد که زیستگاه سالمون های نارنجی است که علاوه بر آب تنی و بازی با این ماهی های زیبا می توانید هر کدام را که می خواهید انتخاب کنید تا برایتان طبخ و سرو شود .

 

جنگل درخت های خمیده

جنگلی از درختان صنوبر خمیده و پرپیچ و تاب در منطقه Saskatchewan کانادا وجود دارد که یکی از جاذبه های گردشگری عجیب در کانادا می باشد .

 

خلیج فاندی

پرجزرومدترین خلیج دنیا با مناظر بسیار زیبا و شگفت انگیز خلیج فاندی در کانادا می باشد که در کتاب رکوردهای گینس نیز ثبت شده است. پارک ملی فاندی در کانادا نیز مکان های گردشگری متعددی دارد.

 

سپیده شمالی

اگر میخواهید سپیده شمالی که یکی از پدیده های طبیعی بسیار زیباست را مشاهده کنید از اواخر پاییز تا بهار به کانادا سفر کنید. زیباترین منظره سپیده را در شمال غربی منطقه Yukon می توانید مشاهده کنید.

 

فرهنگ اروپایی

فرهنگ و استایل فرانسوی در شهر های کانادا به وفور یافت می شود . مردم کبک و مونترال که دومین شهر بزرگ جهان بوده به زبان فرانسوی صحبت می کنند.

 

جشنواره سرخپوستان اهل کارائیب

هر سال جشنواره ای از ۳۰ جولای تا دوم اوت با رقص، سالسا، هیپ‌هاپ، سوکا و سامبا توسط سرخپوست های کارائیبی در کانادا برگزار می شود .

 

ونکور

یکی از شهرهای بزرگ کشور کانادا، ونکورر می باشد که بسیار تماشاییست .

 

کارناوال زمستانه کبک

هر سال دو هفته جشنواره زمستانه که بزرگ ترین جشنواره زمستانی دنیا محسوب می شود با انواع تفریحات همانند اسکیت روی برف و یخ، ساخت مجسمه های برفی، یخی و… در کبک کانادا برگزار می شود .

 

برج N

با رفتن به بالای برج ۱۱۶ طبقه N که در سال ۲۰۰۷ میلادی بلندترین برج دنیا محسوب می شده تورنتو را زیر پای خود ببینید و از قدم زدن در تراس برج N لذت ببرید .

 

تالار افتخار هاکی

هاکی یکی از ورزش های پرطرفدار کانادا می باشد که اگر می خواهید تجربه ای از این ورزش بی نظیر داشته باشید می توانید به تالار افتخار هاکی در تورنتو کانادا بروید .

 

پارک کوهستانی کانادا

برای بازدید از فسیل، غارها ی آهکی، یخچال طبیعی، کوهستان بلند و بهارهای گرم که همه در پارک کوهستانی کانادا به عنوان هفتمین پارک بزرگ و ملی کانادا در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده بروید .

 

جنگل خرس بزرگ

بزرگ ترین جنگل معتدله دنیا با درختان و گیاهان کهنسال و متنوع که حتی خرس های بزرگ نیز در آن زندگی می کنند در کانادا قراردارد .

 

پل معلق Capilano

در ارتفاع بیش از صد فوتی پل معلق Capilano ساخته شده که ترس و هیجان را به گردشگران کانادا هدیه می دهد .

 

پارک غول های خوابیده

پارک Sleeping Giant Provincial یکی از ۷ عجایب گردشگری کانادا می باشد که مناظر و چشم‌اندازهای فوق العاده ای دارد.

 

جاده کبوت

جاده Cabot با مناظری رویایی یکی از بزرگ ترین مسیرهای رانندگی آمریکای شمالی می باشد که در خط ساحلی اقیانوس واقع شده است .

 

شهر قدیمی کبک

شهر قدیمی Quebec کبک یکی از جاذبه های کشور کانادا بوده و به عنوان میراث جهانی کانادا نیز ثبت شده است .

 

مطالب مرتبط