جاذبه های گردشگری ابوظبی

پایتخت امارات متحده‌ی عربی واقع در خلیج‌فارس که یکی از مقاصد گردشگری و نیز مرکز مالی در منطقه می باشد ابوظبی بوده که اخیرا جاذبه های گردشگری ابوظبی تعداد زیادی از علاقه مندان را به خود جذب کرده اند .

مسجد بزرگ شیخ زاید

بزرگ‌ترین مسجد در امارات متحده عربی و هشتمین مسجد بزرگ دنیا با ظرفیت حدود ۴۰۰۰۰ نمازگزار مسجد بزرگ شیخ زاید می باشد که به دستور شیخ زیاد ابن سلطان آل نهیان، رئیس‌جمهور فقید امارات متحده‌ی عربی ساخته شد و دارای ۴ مناره با ارتفاع ۱۰۷ متر می باشد و مسجد بزرگ شیخ زاید مهم‌ترین مکان مذهبی مسلمانان سنی است.

معرفی جاذبه های گردشگری ابوظبی

جزیره‌ی سعدیات

یکی از زیباترین جزایر امارات متحده عربی با پروژه‌های مسکونی، تجاری و تفریحی در حال انجام جزیره‌ی سعدیات می باشد و مناطق گردشگری این جزیره شامل لنگرگاه سعدیات ، منطقه‌ی فرهنگی سعدیات ، ساحل سعدیات ، گردشگاه ساحلی سعدیات ، تالاب‌های سعدیات ، خلوتگاه سعدیات و مناطق حفاظت‌شده سعدیات است . البته شرکت‌های خصوصی اداره کننده این جزیره هستند و باید هزینه ورودی پرداخت کنید.

معرفی جاذبه های گردشگری ابوظبی

جزیره الریم

یکی از جزایر طبیعی ابوظبی که یکی از مجلل‌ترین جزایر ابوظبی نیز می باشد جزیره الریم است که با هزینه‌ی سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد دلار توسط سرمایه‌گذاری‌های املاک و مستغلات درحال‌توسعه می باشد .

معرفی جاذبه های گردشگری ابوظبی

 شهربازی دنیای فِراری

در جزیره یاس شهر ابوظبی بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده در جهان ، با داشتن سریع‌ترین ترن هوایی جهان با نام فرمولا روسّا شهربازی دنیای فِراری است که علاوه بر ترن‌های هوایی جاذبه‌های گردشگری زیادی نظیر رانندگی با قهرمان‌ها ، سینما مارانلو ، گالری فراری ، ساخته‌شده در مارانلّو ، جادوی سرعت و پرواز در آسمان ایتالیا را داراست .

معرفی جاذبه های گردشگری ابوظبی

هتل قصر امارات

یکی از گران‌ترین هتل‌های جهان و مجلل‌ترین هتل پنج ستاره‌ی ابوظبی هتل قصر امارات بوده که یک ساحل خصوصی،آب گرم، ورزش‌های آبی، دو استخر و بسیاری از امکانات دیگر را دارد و علاوه بر اقامتگاهی به عنوان هتل یک جاذبه‌ی توریستی نیز محسوب می شود .

معرفی جاذبه های گردشگری ابوظبی

موزه‌ی ملی العین

اقلام تاریخی فراوانی مانند مقبره‌های عصر برنز، قوم‌نگاری و دیگر جاذبه‌های باستان‌شناسی را در قدیمی‌ترین موزه‌ی امارات متحده‌ی عربی واقع در شهر العین ابوظبی با نام موزه‌ی ملی العین می بینیم .

معرفی جاذبه های گردشگری ابوظبی

مرکز خرید مارینا

محبوب‌ترین بازار خرید برای گردشگران خارجی و نیز مردم محلی یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید در ابوظبی بوده که مرکز خرید مارینا واقع در جاده‌ی کورنیش، نزدیک به هتل قصر امارات در ابوظبی می باشد که برندهای معروف، مجتمع سینمایی، فواره‌های موزیکال و آیس رینک (سالن اسکیت روی یخ) در آن وجود دارد .

معرفی جاذبه های گردشگری ابوظبی

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. زهره گفت:

    ممنون از اطلاعات خوبی که دادین.میشه بفرمایین واسه خرید ابوظبی بهتره یا دبی؟ممنونم