مناطق دیدنی کشور اسپانیا

در این مقاله شما را با چندی از مناطق توریستی اسپانیا آشنا می سازیم. مکان هایی که در این مقاله معرفی شده است عموما مکان های مشهوری است که حداقل یک بار نام آن ها به گوش شما خورده است.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

 

نام این کلیسا به معنی خانواده مقدس می باشد و به علت معماری متفاوت آن شناخته شده است. این کلیسا که در بارسلون قرار دارد قرار است تا سال ۲۰۲۶ ساخته شود. عجیب است که عملیات ساخت آن در سال ۱۸۸۲ میلادی آغاز شده است. آنتونیو گائودی معمار برجسته دنیا طراح این بنا بوده که هم اکنون در قید حیات نمی باشد.

این کلیسا دارای ۱۸ برج است که عامل این است که فکر کنیم بلندتر از اندازه واقعی است. مجسمه هایی از مریم مقدس، عیسی مسیح و مبلغان در این کلیسا قرار دارد که مجسمه عیسی از تمامی آن ها بلندتر است.

دهکده  پوبله اسپانیول

 

موزه طبیعی پوبله اسپانیول از جذاب ترین دیدنی های این شهر است. اگر برای اسپانیا گردی فرصت کمی در اختیار دارید حتما از این روستا بازدید کنید چرا که می توان با رفتن به این روستا از تمامی نژاد ها، سنت ها، فرهنگ و انواع سبک های زندگی این کشور آشنا شوید.

در دامنه کوه Mointjuic موزه طبیعی پوبله قرار دارد که وسعتی ۴۲۰۰۰ متر مربعی دارد. صنایع دستی و تابلوهای نقاشی از دیگر دیدنی های این دهکده زیبا هستند.

موزه پیکاسو

 

بزرگ ترین مجموعه آثار پیکاسو در بارسلون اسپانیا در این موزه قرار دارد. پابلو پیکاسو اسپانیایی هنرمند مشهور قرن ۲۰ میلادی است که نقاشی های او در دنیا شهرت دارد. همین محبوبیت این موزه را پر رونق ترین موزه اسپانیا قرار داده است. ۵ ساختمان بنای اصلی این موزه را تشکیل می دهند و معروفترین مکان های دیدنی اسپانیا میباشد.

سبک های مختلفی همچون کوبیسم، امپرسیونیسم و ناتورالیسم از آثار مشهور او هستند. خائومه سابارتس بنیان گذار این موزه می باشد که از دوستان نزدیک پیکاسو می باشد. تعداد زیادی از آثار که هم اکنون در این موزه وجود دارند در خانه این دوست قدیمی بوده است.

باغ وحش بارسلون

 

ویژگی جالبی که این باغ وحش دارد این است که از حیوانات بسیار نادری پذیرایی می کند. این باغ وحش در پارکی بسیار وسیع در بارسلون قرار دارد. فضای واقعی که این باغ بحش را شبیه به محیط طبیعی زندگی این جانوران کرده است نیز قابل توجه است. کودکان نیز می توانند با بازدید از بخشی که به آنها اختصاص یافته از این حیوانات و نحوه زندگیشان آگاه شوند.

این مکان به ترنی مجهز شده که آن را بیش از پیش جذاب ساخته است. پیک نیک آخر هفته در این مکان لذت بخش است.

موزه ملی هنر کاتالونیا

 

MNAC که نام مختصر شده این موزه است از دیگر موزه های بارسلون است. این موزه که در ابتدا مکان برگزاری نمایشگاه های بین المللی بود در سال ۱۹۹۰ به موزه تبدیل شد. طراحی قصر مانند این موزه آن را در سرتاسر اسپانیا محبوب ساخته است. شاید این شباهت بی دلیل هم نباشد چون در ایام دور این موزه قصری ساطنتی بوده است.

جالب این است که خود بنای موزه پربازدید تر از آثار درون آن است.

ساختمان کازامیلا

 

لاپدررا دیگر نام این ساختمان است که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو نیز جا پیدا کرده است. باز هم طراح این ساختمان آنتونیو گائودی معروف است که ۵ سال وقت صرف ساخت آن شد. سنگ آهک این بنا را بالا برده است و جالب است بدانید این ساختمان نماد زندگی اشرافی است چون هیچ زاویه ای در این مکان پیدا نمی کنید و همه جا منحنی و گرد است! طبقات بالا، راه پله، دودکش، اتاق های زیرشیروانی و سقف این ساختمان بسیار منحصر بفرد و زیبا طراحی شده است.

موزه میرو

 

ساختمان این موزه از آن نوع ساختمان هایی است که بسیار مورد توجه قرار می گیرد چرا که ترکیبی از معماری مدرن و کلاسیک می باشد و تماما به رنگ سفید است. این موزه از دیگر جاذبه های توریستی اسپانیا است. نقاش، مجسمه ساز و سفالگر معروف اسپانیایی خوآن میرو که در ۱۹۸۳ فوت کرد آثار بسیاری از خود به جا گذاشت که همگی آن ها در این موزه گردآوری شده است. در میان این ها می توان آثاری را پیدا کرد که بیش از چند میلیون دلار قیمت دارند. سبک های سورئالیسم، فوویسم، کوبیسم و انتزاعی در بیشتر آثار مشاهده می شوند.

موزه باشگاه فوتبال بارسلونا

 

در سال ۱۹۸۴ میلادی این موزه افتتاح اما در سال ۲۰۱۰ دوباره بازسازی شد. کاپ ها، توپ ها، کفش ها و لباس های بازیکن های مختلف این تیم در طول تاریخ در این موزه نگه داری می شده است. آثار این موزه از زمان تاسیس باشگاه بارسلونا تا هم اکنون را شامل می شود.

آکواریوم بارسلون

 

۳۵ آکواریوم جدا از یکدیگر و وجود بیش از ۱۱۰۰۰ نوع و ۴۵۰ گونه آبزیان دریایی خود نشان دهنده بزرگی این آکواریوم هستند. می توانید با رفتن به این مکان و بازدید از تونل های شیشه ای آکواریوم از نزدیک با این جانوران دیدار کنید!

 

 

مطالب مرتبط