جاذبه های گردشگریِ کمتر دیده شده در آنتالیا

آنتالیا یکی از شهرهای دیدنی ترکیه است که حدود ۳۰ در صد از گردشگرانی که سالانه از این کشور دیدن می کنند، تنها با هدف آنتالیا، وارد ترکیه می شوند. در این شهر توریستی که تقریبا می توان گفت مشهور ترین شهر ترکیه است، جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد اما نسبت به برخی آن ها کم لطفی شده  و کمتر مورد توجه دیگران قرار گرفته است. از این رو، ما امروز در گردشگرها به معرفی ۵ جاذبه ی گردشگری متفاوت در آنتالیا خواهیم پرداخت

باغ وحش آنتالیا

باغ وحش یکی از جاذبه های مرسوم هر شهر و کشوری است اما باغ وحش آنتالیا در کنار جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی این شهر تقریبا گمنام مانده است.

 بیشتر توریست های اروپایی از این باغ وحش دیدن کرده اند. ایرانی هایی که به انتالیا سفر می کنند کمتر از این جاذبه سخن می گویند اما اروپایی ها در شمار توریست های پر بازدید از این مکان هستند. در این باغ وحش انواع حیوانات وحشی و اهلی نگهداری می شوند. برای دیدار از این مکان خوب است ابتدا قوانین دیدار از حیوانات و باغ وحش را بدانید.

Sealanya

پارک دلفین Sealanya یکی از جاذبه های گردشگری متفاوت در آنتالیا است که همچون باغ وحش آن گمنام مانده است. در این مکان می توانید از بخش های تفریحی هنری زیادی همچون، نمایش دلفین ها، شنا کردن و غذا دادن به دلفین ها و حتی شوی فوک و شیرهای دریایی نیز دیدن کنید. دلفیناریوم! یکی از جاذبه های گردشگری است که می تواند برای کوچک و بزرگ لذت بخش باشد.

 

پارک Karaalioglu

      شاید پارک های ساحلی زیادی در آنتالیا برای انتخاب شما وجود داشته باشد اما Karaalioglu نیز از جمله پارک های جذاب به شمار می آید. افرادی که به عکاسی علاقه دارند و به دنبال محیطی متفاوت هستند می توانند به این پارک بیایند و از گل های فراوان و درختان سر سبز آن در محیطی لذت بخش استفاده کرده و عکس بگیرند.

  آکواریوم آنتالیا

 اگر به دنبال بزرگترین آکواریوم تونلی دنیا هستید باید از اکواریوم مشهور آنتالیا دیدن کنید. برای دیدن از این این آکواریوم باید روزهای یکشنبه تا ۵ شنبه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در محل حاضر شوید. اگر می خواهید در دو روز شنبه و جمعه به این مکان بیایید می توانید تا ساعت ۲۱، در محل حضور داشته باشید. انواع حیوانات آبزی در این تونل بزرگ نگهداری می شوند به تماشاچیان، زندگی آبی و موجودات آبی نمایش داده می شود. تفریح زیر آب، آموزش های اختصاصی برای گونه های دریایی و غیره از جمله تفریحات و امکانات این مکان گردشگری به شمار می آید. در اینجا بیش از ۴۰ آکواریوم تم دار وجود دارد که بعد از دیدن آن ها تازه می توانید از آکواریوم اصلی دیدن کنید. این تونل ۱۳۱ متر طول و ۳ متر ارتفاع دارد.

 سرزمین شن   Sandland

 کسی انتظار ندارد در شهر انتالیا یک فضای کویری را تجربه کند اما این مکان نمایی از یک کویر بزرگ است که انواع مجسمه های شنی در آن ساخته شده و نگهداری می شود. در این محبط باز شما می توانید از این مجسمه ها که هر کدام بر اساس نمادی ساخته شده اند و برای مردم این دیار معنادار هستند دیدن کنید. موزه شن و مجسمه آنتالیا در مساحت ۷ هزار متر مربع ساخته شده است.

مطالب مرتبط